Tenisiści stołowi IKTS-u Startu Zduńska Wola jako ostatni zapewnili sobie awans do 1. ligi mężczyzn. Oprócz klubu z województwa łódzkiego przepustkę do gry na zapleczu LOTTO Superligi w barażach wywalczyli także przedstawiciele Odry Głoski, Energa Morlin Ostróda II i Piasta Poprawy Ostrzeszów.

Start w barażach o awans dwukrotnie okazał się lepszy od KS Witmar Podwawelski Kraków. W pierwszym meczu w Krakowie reprezentanci klubu ze Zduńskiej Woli zwyciężyli 6:4, a we własnej hali pokonali rywala z Małopolski 7:3. Najlepszym zawodnikiem IKTS-u w decydujących spotkaniach był Maciej Pietkiewicz, który jako jedyny wygrał wszystkie swoje pojedynki singlowe.

W sezonie 2022/2023 przy 1-ligowych stołach wystąpią również tenisiści stołowi Energa Morlin Ostróda II. Gracze z Warmii i Mazur w barażach stoczyli niezwykle zaciętą i wyrównaną rywalizację z ATS-em Akanzą AZS UMCS Lublin. Po rozegraniu dwóch spotkań (w pierwszym meczu wygrała Ostróda 6:4, w rewanżu Lublin 6:4) o awansie decydował bilans setów, a ten korzystniejszy był dla ostródzian i to oni zagrają na zapleczu LOTTO Superligi.

Z awansu do 1. ligi cieszą się również tenisiści stołowi Odry Głoski. Zespół z Dolnego Śląska przegrał co prawda pojedynki barażowe z KTS-em Gliwice II, jednak okazało się, że gliwiczanie w decydujących spotkaniach skorzystali z zawodnikami nieuprawnionego do gry. Wydział Rozgrywek PZTS zweryfikował obydwa mecze na walkower dla Odry Głoski.

Czwartym beniaminkiem jest Piast Poprawa Ostrzeszów. Zespół Jarosława Krzywaźni jako pierwszy zapewnił sobie awans na zaplecze LOTTO Superligi. Ostrzeszowianie w barażach wygrali rywalizację z Pogonią Mogilno (więcej o meczu pisaliśmy tutaj: https://www.pzts.pl/aktualnosci/1-liga-mezczyzn-wraca-do-ostrzeszowa/)