– Rok temu byłam lepsza od siostry w finale Mistrzostw Polski Juniorek, a tym razem to Kasia wygrała o złoto Młodzieżowych Mistrzostw Polski – mówi Anna Węgrzyn (AZS UE Wrocław), która zdobyła 4 medale, w tym dwa złote podczas 32. MMP w Sępólnie Krajeńskim w woj. kujawsko-pomorskim.

W singlu Anna Węgrzyn wygrała po 4:0 z Sylwią Sołtysik, Agatą Szczuką i Gabrielą Dyszkiewicz oraz 4:2 w półfinale z Agatą Zakrzewską. W finale przegrała 0:4 ze swoją siostrą bliźniaczką Katarzyną, która dokonała sztuki niezwykłej i nie straciła nawet jednego seta w całym turnieju gry pojedynczej.

– Wielokrotnie spotykałyśmy się z Kasią w finałach MP w różnych kategoriach wiekowych. Nigdy nie liczyłyśmy, która z nas ma więcej zwycięstw, ale kiedyś przyjdzie pora na sprawdzenie tych statystyk. Ponad rok temu pokonała siostrą 4:2 w finale Mistrzostw Polski Juniorek w Mławie. Teraz Kasia była w bardzo dobrej formie i zasłużenie zdobyła złoty medal w singlu. Chyba pierwszy raz przegrałam z nią 0:4 w meczu o taką dużą stawkę. W naszym przypadku decyduje forma dnia – mówiła 19-letnia Anna Węgrzyn.

Obecnie bliźniaczki Węgrzyn przebywają na zgrupowaniu reprezentacji Polski w Centralnym Ośrodku Sportu Cetniewo we Władysławowie. W kadrze narodowej są też inne zawodniczki, które rywalizowały w MMP w Sępólnie Krajeńskim. W spotkaniu o złoty medal Anna i Katarzyna Węgrzyn wygrały z Gabrielą Dyszkiewicz i Agatą Zakrzewską 3:0.

– Bardzo długo gramy razem debla i rozumiemy się bez słów. Wszystkie mecze wygrałyśmy po 3:0, ale w przeszłości już były takie mistrzostwa w naszym wykonaniu. Nie zmienia to faktu, że w każdym spotkaniu musimy być skupione na 100 proc. We wszystkich grach zbieramy doświadczenie i uczymy się czegoś nowego – dodała wychowanka klubu Śnieżnik Stronie Śląskie.

W 32. MMP Anna Węgrzyn zdobyła także złoto w turnieju drużynowym razem z Katarzyną Węgrzyn i Julią Szymczak. W grze mieszanej z Przemysławem Walaszkiem Ania Węgrzyn sięgnęła po brązowy medal.

W klubie Anna Węgrzyn trenuje ze Zdzisławem Tolksdorfem i Rafałem Michalakiem oraz Wangiem Zeng Yi (trener współpracujący), a w reprezentacji ze Zbigniewem Nęckiem i Kingą Stefańską. W okresie pandemii trenowała na zgrupowaniach kadry narodowej oraz klubowych w Wałbrzychu i Stroniu Śląskim.

– Uczestniczyłyśmy w turnieju na Węgrzech, który był pierwszą możliwością sprawdzenia się po przerwie spowodowanej pandemią. Było to dobre przetarcie przed mistrzostwami w Sępólnie. Wszystkie akcje szkoleniowe, m.in. dobre obozy klubowe i wspólne treningi z Węgierkami, pozwoliły mi i siostrze osiągnąć dobrą dyspozycję na Młodzieżowe Mistrzostwa Polski – mówi Anna Węgrzyn.