Julia Szymczak (KU AZS UE Wrocław) i Sandra Kozioł (Dojlidy Białystok) złotymi medalistkami Młodzieżowych Mistrzostw Polski w turnieju gry podwójnej. W finale pokonały Agatę Zakrzewską (KTS Tarnobrzeg) i Gabrielę Dyszkiewicz (UKS ATS Białystok) 3:2. Wśród mężczyzn triumfowali: Łukasz Wachowiak i Kamil Nalepa.

Szymczak i Kozioł stworzyły świetne, pięciosetowe widowisko. Prowadziły nawet z parą Zakrzewska/Dyszkiewicz 2:0, ale wtedy obudziły się rywalki, które zdołały wyrównać na 2:2. Decydującą partię wygrały jednak Szymczak/Kozioł 11:9 i tym samym sięgnęły po złote medale mistrzostw Polski.

Na najniższym stopniu podium znalazły się: Katarzyna Galus i Angelika Janik (obie KSTS Krosno) i Agata Uchnast (UKS ATS Białystok) i Wiktoria Ziemkiewicz (GLKS Nadarzyn).

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI

Wśród mężczyzn najlepsi okazali się: Łukasz Wachowiak i Kamil Nalepa (ZKS Zielona Góra), którzy w finale pokonali Artura Grelę (Gwiazda Bydgoszcz) i Kamila Dziadka (Ostródzianka Ostróda) 3:1. Brąz dla Przemysława Walaszka (UKS Dojlidy Białystok) i Kacpra Petasia (Ostródzianka Ostróda) oraz Tomasza Kotowskiego (Energa KTS Toruń) i Marco Golla (Ostródzianka Ostróda).