Wybitni przedstawiciele jarosławskiej sceny politycznej i sportu wzięli udział w uroczystym otwarciu 3. Grand Prix Polski kadetów i kadetek w tenisie stołowym. Turniej, w którym bierze udział ponad 250. zawodniczek i zawodników z całego kraju, rozgrywany jest od piątku do niedzieli w hali MOSiR w Jarosławiu.

W uroczystym otwarciu, które odbyło się w sobotni poranek, udział wzięli: odznaczony złotą odznaką Polskiego Związku Tenisa Stołowego Tadeusz Chrzan (Poseł na Sejm RP), ks. prałat Andrzej Surowiec (kapelan PZTS), Dariusz Tracz (zastępca Burmistrza Miasta Jarosławia), Grzegorz Kielar (prezes Podkarpackiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego), Leszek Kucharski (jeden z najwybitniejszych tenisistów stołowych w dziejach polskiego tenisa stołowego), Krzysztof Cebulak (członek Zarządu Powiatu Jarosławskiego) i Agnieszka Mroczka (skarbnik Powiatu Jarosławskiego).

Podczas porannej ceremonii, ks. prałat Andrzej Surowiec otrzymał diamentowe podziękowania od prezes Podkarpackiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego Grzegorza Kielara za poświęcenie oraz nieocenione zaangażowanie w rozwój i promocję sportu na terenie miasta, powiatu i Polski. To dzięki postawie kapelana Polskiego Związku Tenisa Stołowego powstał klub Kolping Frac, który rozsławia z sukcesami Miasto Jarosław na arenie ogólnopolskiej.

– To ważny turniej dla Jarosławia i całego podkarpackiego tenisa stołowego. Cieszymy się, że po raz kolejny impreza tak wysokiej rangi zagościła w Jarosławiu – powiedział Kamil Dziukiewicz, menadżer Kolpingu Frac Jarosław i wiceprezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Jarosław od kilku lat jest jednym z najważniejszych punktów na mapie tenisa stołowego w naszym kraju. Wizytówką podkarpackiego miasta jest zespół Kolping Frac, który należy do ścisłej czołówki w LOTTO Superlidze. W Jarosławiu funkcjonuje Szkoła Mistrzostwa Sportowego oraz prowadzony jest ośrodek szkoleniowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Potwierdzeniem dobrej pracy szkoleniowej były ostatnie mistrzostwa świata kadetów i kadetek we Władysławowie, podczas których reprezentanci Kolpingu Frac – Anna Brzyska i Dawid Jadam wywalczyli brązowe medale.