Z udziałem medalistów i uczestników niedawnych Mistrzostw Świata w Grenadzie, w dniach 3-4 grudnia w Krakowie odbędzie się 3. Grand Prix Polski Niepełnosprawnych.

– To będą zawody, w których będą chcieli pokazać się tenisiści stołowi walczący o awans lub utrzymanie w kadrze narodowej. W przyszłym roku początek kwalifikacji do Igrzysk w Paryżu i szanse na udział w turniejach będę miały głównie osoby walczące o Paraolimpiadę. 2023 rok to również wrześniowe Mistrzostwa Europy w Sheffield. Zagrają tam tylko osoby z szansami na medale – mówi Andrzej Ochal, trener reprezentacji Polski.

W 3. GPP osób niepełnosprawnych w krakowskim Centrum Sportu Bronowianka wystąpią między innymi: Barbara Jabłonka (klasa 6), Magdalena Pawłasek (8), Ewa Cychowska (11), Tomasz Jakimczuk (2), Krzysztof Żyłka, Rafał Lis (4), Maksym Chudzicki, Michał Deigsler (7), Piotr Grudzień (8), Marcin Zieliński (9), Paweł Włodyka, Igor Misztal (10), Damian Fira, Maciej Makajew (11).

Podczas listopadowych MŚ w hiszpańskiej Grenadzie m.in. Maksym Chudzicki (7) zdobył brązowy medal w singlu, a krążki w tym samym kolorze wywalczyli w deblu Rafał Czuper i Tomasz Jakimczuk (MD4) oraz w mikście Piotr Grudzień i Karolina Pęk (XD17).

– Kończymy piękny międzynarodowy sezon. Nasi zawodnicy pokazali, że utrzymują się w czołówce światowej. W przyszłym sezonie będziemy się starać zdobyć jak najwięcej kwalifikacji paraolimpijskich. Liczę również, że zwiększy się również liczna osób młodych grających w para tenisa stołowego. Od stycznia ruszamy z „Projektem Los Angeles 2028-Brisbane 2032” – dodał trener Andrzej Ochal.

Poprzednie zawody cyklu GPP Niepełnosprawnych 2022/23 odbyły się w Gdańsku i Białymstoku. Teraz zawodniczki i zawodnicy rywalizować będą na obiektach KS Bronowianka, gdzie mieści się Centrum Szkolenia PZTS dla osób niepełnosprawnych.

Kilka tygodni temu w MŚ Polacy zdobyli aż 15 medali (3-5-7). Wspaniale spisali się m.in. Patryk Chojnowski, Natalia Partyka, Dorota Bucław, Katarzyna Marszał, Krystyna Łysiak, Karolina Pęk i Rafał Czuper. Podwójnym mistrzem globu został Patryk Chojnowski, najpierw sięgnął po złoto w mikście z Natalią Partyką (klasa XD20), a następnie – już po raz 3 z rzędu – triumfował w singlu w klasie 10.