Ponad 50 trenerów wzięło udział w szkoleniu FUNdamenty 1 on-line w ramach programu „Pingpongowe marzenia z PSE”. Szkolenie zostało przeprowadzone w ramach Narodowego Programu Rozwoju Tenisa Stołowego 2017-2033.

Głównym tematem zajęć było prowadzenie procesu szkolenia wstępnego w tenisie stołowym, opartego na założeniach Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji i Polskich Ram Kwalifikacji. Uczestnicy szkolenia, które trwało od 7. kwietnia do 23. czerwca, zostali podzieleni na cztery grupy.

Uczestnikami szkolenia FUNdamenty 1 on-line byli m.in. były Indywidualny Mistrz Polski w grze pojedynczej – Tomasz Lewandowski oraz mający za sobą występy w LOTTO Superlidze Mateusz Ufnal i Bartosz Szarmach. Wszyscy uczestnicy zajęć prowadzonych przez Jerzego Grycana podkreślali, że dzięki szkoleniu w znacznym stopniu poszerzyli swoją wiedzę w prowadzeniu procesu szkolenia wstępnego w tenisie stołowym.

– Myślę, że poziom refleksji i poziom naszej rozmowy o tenisie stołowym, którą prowadziliśmy, jest inny, niż jak spotkaliśmy się po raz pierwszy. Mam nadzieję, że powstało zrozumienie i myślę, że warto wiele spraw z naszych spotkań on-line przenieść do rzeczywistości, żebyśmy to dalej kultywowali i rozwijali. Myślę, że podobny nastrój jest we wszystkich grupach – napisał na swojej stronie internetowej prowadzący szkolenie Jerzy Grycan.

Szkolenie w ramach programu „FUNdamenty 1 on-line” odbyło się dzięki zaangażowaniu Polskiego Związku Tenisa Stołowego oraz sponsorów. – Podziękowania należą się sponsorom tego szkolenia (Polski Związek Tenisa Stołowego, Polskie Sieci Elektroenergetyczne, Ministerstwo Sportu), Prezesowi oraz biurze Związku za organizację szkolenia dla ponad 50 osób – zakończył Grycan.

Wypowiedzi uczestników szkolenia dostępne są na stronie integralnytenisstolowy.com.