Tenis stołowy został dodany do programu łączonych Mistrzostw Europy w 2022 roku w dziewięciu dyscyplinach sportowych. Oprócz tenisistów stołowych o medale europejskiego czempionatu w Monachium walczyć będą także przedstawiciele siatkówki plażowej, kajakarstwa, wspinaczki, lekkoatletyki, kolarstwa, gimnastyki, wioślarstwa i triathlonu.

W zaplanowanych na sierpień 2022 roku Mistrzostwach Europy w tenisie stołowym weźmie udział około 240 zawodniczek i zawodników, którzy o medale rywalizować będą w grze pojedynczej, podwójnej i mieszanej. We wszystkich dziewięciu dyscyplinach sportowych w Monachium udział weźmie ponad 4400 sportowców z 50 krajów.

– Zostaliśmy ujęci filozofią tego przedsięwzięcia. Jesteśmy podekscytowani, że tenis stołowy znalazł się wśród dziewięciu dyscyplin sportowych, które wchodzą w skład Mistrzostw Europy w 2022 roku w Monachium. Dzięki temu będziemy mogli lepiej promować nasz sport – powiedział Ronald Kramer, przewodniczący Europejskiej Unii Tenisa Stołowego,

Mistrzostwa Europy w dziewięciu dyscyplinach sportowych trwać będą w Monachium od 11 do 21 sierpnia 2022 roku. Warto przypomnieć, że w 2020 roku gospodarzem Mistrzostw Europy jest Polska. Turniej odbędzie się we wrześniu w Warszawie.