Starcie Dojlid Białystok z zespołem Sokołów S.A. Jarosław to najciekawszy pojedynek pierwszej kolejki LOTTO Superligi w 2021 roku. W rundzie rewanżowej drużyny rywalizować będą w dwóch grupach: mistrzowskiej i spadkowej.

Po dwunastu kolejkach rundy jesiennej rozgrywki w LOTTO Superlidze zostały podzielone na dwie grupy. Wśród drużyn, które walczyć będą o najwyższe cele, znalazły się Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki, Dekorglass Działdowo, Dojlidy Białystok, Sokołów S.A. Jarosław, LOTTO Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz i KS AZS AWFiS Balta Gdańsk. Z kolei w grupie spadkowej rywalizować będą: Energa Manekin Toruń, Uczelnia Państwowa Zamość, 3S Polonia Bytom, Fibrain AZS Politechnika Rzeszów, Poltarex Pogoń Lębork, Olimpia-Unia Grudziądz i Palmiarnia Zielona Góra.

Pierwsza kolejka drugiej rundy LOTTO Superligi została zaplanowana na 22. stycznia. W grupie mistrzowskiej niezwykle ciekawie zapowiada się pojedynek w Białymstoku, gdzie miejscowe Dojlidy zagrają z obrońcą trofeum z Jarosławia. W dwóch pozostałych konfrontacjach, gdański AZS AWFiS Balta podejmie we własnej hali Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki, a Dekorglass Działdowo zmierzy się z LOTTO Zooleszcz Gwiazdą Bydgoszcz.

W grupie spadkowej emocji nie powinno zabraknąć w Lęborku. Zajmująca 11. miejsce w ligowej tabeli Poltarex Pogoń zmierzy się ze sklasyfikowanym na 10. pozycji zespołem Fibrain AZS Politechniki Rzeszów. Trudne zadanie w pierwszym spotkaniu w 2021 roku czeka ostatnią drużynę LOTTO Superligi – Palmiarnię Zielona Góra. Ekipa z Ziemi Lubuskiej w premierowym pojedynku rundy rewanżowej zagra z dobrze spisującą się w tym sezonie Uczelnią Państwową Zamość. Trzecim meczem w grupie spadkowej będzie starcie 3S Polonii Bytom z Olimpią-Unią Grudziądz.

Rywalizacja w drugiej rundzie LOTTO Superligi w grupie mistrzowskiej zakończy się 19. marca. Ostateczne rozstrzygnięcia w grupie spadkowej zapadną 28. marca.

Pary pierwszej kolejki w 2021 roku:

12. kolejka – 22 stycznia 2021 (piątek) godz. 18:00

grupa mistrzowska:
KS AZS AWFIS BALTA Gdańsk – KS DARTOM BOGORIA Grodzisk Mazowiecki
KS DEKORGLASS Działdowo – LOTTO ZOOLESZCZ GWIAZDA Bydgoszcz
DOJLIDY Białystok – SOKOŁÓW SA Jarosław

grupa spadkowa:
ZKS PALMIARNIA Zielona Góra – UCZELNIA PAŃSTWOWA Zamość
3S POLONIA Bytom – ASTS OLIMPIA-UNIA Grudziądz
POLTAREX POGOŃ Lębork – FIBRAIN KU AZS POLITECHNIKA Rzeszów