Z powodu pandemii koronawirusa COVID-19 zaplanowane na 8-14. czerwca 2020 roku mistrzostwa świata weteranów w Bordeaux zostały przełożone. Nowy termin zostanie przedstawiony przez komitet organizacyjny w najbliższym czasie.

Po wielu dyskusjach i analizach pomiędzy komitetem organizacyjnym a przedstawicielami miasta Bordeaux i Francuskiej Federacji Tenisa Stołowego, podjęto decyzję o przełożeniu mistrzostw świata weteranów na późniejszy termin – powiedział Claude Bergeret, członek komitetu organizacyjnego mistrzostw świata weteranów.

Uważam przełożenie turnieju za słuszną decyzję. Aktualnie sytuacja z koronawirusem jest bardzo dynamiczna i trudno przewidzieć, co będzie w czerwcu – mówi Stefan Dryszel, dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Turniej w Bordeaux to kolejna impreza, która przez panującą na świecie pandemię koronawirusa COVID-19, została odwołana. Wcześniej Międzynarodowa Federacja Tenisa Stołowego przełożyła m.in. mistrzostwa świata w Busan oraz zaliczane do cyklu ITTTF World Tour zawody Hongkong Open i China Open. W tym tygodniu Międzynarodowy Komitet Olimpijski poinformował o przełożeniu igrzysk olimpijskich i igrzysk paraolimpijskich na 2021 rok.