Artur Grela pokonał brązowego medalistę mistrzostw Polski z Białegostoku – Macieja Kubika 3:2 i zagra w ćwierćfinale 2020 ITTF Challenge Gliwice Polish Open w grze pojedynczej do lat 21. W gronie „8” najlepszych zawodników gliwickich zawodów znalazł się także Samuel Kulczycki.

Grela, który na co dzień występuje w Lotto Zooleszcz Gwieździe Bydgoszcz, w bardzo dobrym stylu rozpoczął rywalizację w turnieju głównym gry pojedynczej do lat 21. Młody Polak najpierw pokonał Czecha Radka Skalę 3:1 (6:11, 15:13, 11:7, 11:8) a następnie faworyzowanego Macieja Kubika 3:2 (7:11, 11:7, 11:7, 5:11, 11:8).

Do ćwierćfinału awansował także Samuel Kulczycki. Gracz Dekorglassu Działdowo w głównej drabince wygrał z Raeganem Abluquerque (Indie) 3:0 (11:6, 11:2, 11:0 – krecz Abluquerque) i Olavem Kosoloskym (Belgia) 3:1 (12:10, 12:14, 11:7, 11:6). Z tym pierwszym rywalem Kulczycki wygrał już po raz drugi podczas gliwickiego turnieju. Wcześniej mistrz Europy juniorów w grze mieszanej pokonał reprezentanta Indii w fazie grupowej turnieju seniorskiego.

W 1/4 finału w grze pojedynczej do lat 21 w gronie kobiet zagrają także siostry Anna i Katarzyna Węgrzyn.