Artur Grela i Tomasz Kotowski awansowali do drugiej rundy eliminacji do turnieju głównego 2020 ITTF Challenge Gliwice Polish Open w grze podwójnej. W swoim pierwszym pojedynku w Gliwicach biało-czerwoni pokonali duński duet: Martin Andersen/Peter Svenningsen 3:2 (15:13, 14:12, 8:11, 7:11, 11:7).

W czwartek w decydującym spotkaniu o awansie do 1/8 finału Artur Grela i Tomasz Kotowski zmierzą się z Rumunami: Alexandru Manole i Florinem Spelbusem. Mecz rozpocznie się o godzinie 10:40.

Udział w turnieju głównym mają już zapewniony inne pary z naszego kraju. Wśród kobiet w 1/8 finału zagrają Gabriela Dyszkiewicz i Agata Zakrzewska, Anna Węgrzyn i Katarzyna Węgrzyna oraz Natalia Bajor i Natalia Partyka. W gronie mężczyzn w pierwszej rundzie turnieju głównego wystąpią Marek Badowski i Konrad Kulpa oraz Samuel Kulczycki i Maciej Kubik.

Przed rokiem znakomicie w turnieju z cyklu ITTF Challenge Polish Open zaprezentowali się Samuel Kulczycki i Maciej Kubik, którzy zajęli drugie miejsce. Na najniższym stopniu podium stanęli wicemistrzowie Europy z 2016 roku – Daniel Górak i Jakub Dyjas.