Anna Węgrzyn, Katarzyna Węgrzyn, Samuel Kulczycki, Maciej Kubik i Artur Grela zagrają w turnieju głównym w grze pojedynczej do lat 21 podczas 2020 ITTF Challenge Gliwice Polish Open. Mistrzyni Europy juniorek przepustkę na grę w rundzie finałowej musiała sobie wywalczyć w kwalifikacjach. Pozostali biało-czerwoni byli rozstawieni i mieli zapewniony udział w pierwszej rundzie turnieju głównego.

Anna Węgrzyn w fazie grupowej nie miała większych problemów. Polka bez straty seta ograła Słowaczkę Monikę Urikovą oraz Białorusinkę Tatsianę Chakavayę i pewnie zajęła pierwsze miejsce w grupie „2” dające bezpośredni awans do turnieju głównego.

Niestety, śladem mistrzyni Europy juniorek nie poszli pozostali nasi reprezentanci. W kwalifikacjach opadli Natalia Szymczak, Agata Zakrzewska i Jan Zandecki.

W turnieju głównym w grze pojedynczej do lat 21 kobiet wystąpi tylko osiem zawodniczek, a to oznacza, że Anna i Katarzyna Węgrzyn w piątek zagrają w ćwierćfinałach. Z kolei wśród mężczyzn w głównej drabince znalazło się 26. tenisistów stołowych. Spotkania 1/16 i 1/8 finału zostaną rozegrane jeszcze dziś.

Wyniki czwartkowych gier Polaków:

gra pojedyncza do lat 21 – eliminacje grupowe:

kobiety:
gr. 2: Anna Węgrzyn – Monika Urikova (Słowacja) 3:0 (11:3, 11:6, 11:4)
gr. 3: Lucie Gauthier (Francja) – Natalia Szymczak 3:1 (6:11, 11:4, 11:9, 11:6)

Pary turnieju głównego gry pojedynczej do lat 21:

kobiety – 1/4 finału:
Sakura Yokoi (Japonia) – Katarzyna Wegrzyn (piątek, godz. 10:40, stół 2, transmisja ITTF TV)
Nathaly Paredes (Ekwador) – Anna Wegrzyn (piątek, godz. 10:40, stół 3)

mężczyźni – 1/16 finału:
Maciej Kubik – wolny los
Radek Skala (Czechy) – Artur Grela (czwartek, godz. 16:40, stół 1, transmisja ITTF TV)
Samuel Kulczycki – Raegan Albuquerque (Indie) (czwartek, godz. 17:20, stół 1, transmisja ITTF TV)