Samuel Kulczycki został rozstawiony z nr 7 w singlu kadetów w rozpoczynającym się 24 maja turnieju 2017 Polish Junior & Cadet Open we Władysławowie. Dziś odbyło się losowanie.

Pierwsza ósemka na liście kadetów i kadetek nie gra w kwalifikacjach. Z nr 1 rozstawieni są Tajwańczyk Feng Yi-Hsin i Rosjanka Ekaterina Zironova.

Maciej Kubik (nr 11) w gr. 3 zagra z Litwinem Imantasem Daukontasem, Rumanem Eduardem Ionescu i Węgrem Erikiem Huzsvarem. Jakub Jankowski (21) w gr. 13 spotka się z Estończykiem Stanislavem Strogovem, Kanadyjczykiem Edisonem Huangiem i Niemcem Fernando Janzem. Elżbieta Kwiatkowska (18) wylosowała w gr. 10 Czeszkę Janę Vasendovą, Japonkę Yumeno Somę i Estonkę Alinę Jagnenkovą.

W juniorach najwyżej rozstawieni są Rumun Cristian Pletea i Japonka Maki Shiomi. Wszyscy Polacy muszą grać w kwalifikacjach rozpoczynających się 24 maja. Tylko najlepsza 16 nie uczestniczy w eliminacjach

W turnieju juniorów Kamil Nalepa nr 26 w grupie 10 zagra z Białorusinem Uladzislau Rukliatsou, Ukraińcem Volodymyrem Lushnikovem i Słowakiem Danielem Oracem. Samuel Kulczycki zagra z nr 39. Jego rywalami będą Szwed Martin Friis, Białorusin Heorhi Kunats i Koreańczyk Cho Kijeong, gr. 23. Przeciwnikami Artura Greli (42) w gr. 26 będą Rosjanin Anton Kotov, Kanadyjczyk Edison Huang i Rumun Bogdan Iacob.

W zawodach juniorek, z grona najwyżej rozstawionych Polek, są Anna Węgrzyn (18), Julia Ślązak (23), Katarzyna Węgrzyn (29) i Agata Zakrzewska (40).

Anna Węgrzyn w gr. 2 zagra z Czeszką Anną Matejovską, Szwedką Almą Roose i Litwinką Auguste Melaikaite. Julia Ślązak w gr. 7 będzie walczyła Dunka Sophie Walloe, Białorusinką Ulyaną Alkhouskayą i Amerykanką Tia Lynn Hsieh. W gr. 13 rywalkami Katarzyny Węgrzyn będą Niemka Sophia Klee, Japonka Yumeno Soma, Kanadyjka Zhao Kelly Fei. W gr. 40 rywalki Agaty Zakrzewskiej to Tajwanka Chang Ju-Chia, Białorusinka Yuliya Zaleskaya, Litwinka Kornelija Sciglaite.

Skład reprezentacji Polski na 2017 Polish Junior & Cadet Open

kadetki:
Zuzanna GAWORSKA, Kamila GRYKO, Dominika GILEWSKA, Katarzyna KRÓLIKOWSKA, Wiktoria WRZOSEK, Zuzanna WIELGOS, Elżbieta KWIATKOWSKA

juniorki:
Anna WĘGRZYN, Agata ZAKRZEWSKA, Katarzyna WĘGRZYN, Julia ŚLĄZAK, Julia SZYMCZAK, Angelika JANIK

trenerzy:
Zbyszek PIETKIEWICZ, Leszek KAWA, Monika PIETKIEWICZ, Longin WRÓBEL

kadeci:
Samuel KULCZYCKI, Jakub JANKOWSKI, Maciej KUBIK, Bartosz SUŁKOWSKI, Patryk PYŚK, Miłosz REDZIMSKI, Łukasz SOKOŁOWSKI

juniorzy:
Kamil NALEPA, Artur GRELA, Kacper PETAŚ, Przemysław WALASZEK, Kamil DZIADEK, Jan ZANDECKI

trenerzy:
Piotr SZAFRANEK, Szymon KULCZYCKI, Jakub PEREK, Alan WOŚ

Odnośniki zewnętrzne

1. 2017 Polish Junior & Cadet Open, ITTF Golden Series Junior Circuit – program i wyniki gier
2. 2017 Polish Junior & Cadet Open, ITTF Golden Series Junior Circuit – transmisja internetowa

Plakat