Aktualna mistrzyni Polski w grze pojedynczej – Katarzyna Węgrzyn odpadła w 1/8 finału rozgrywanego w Zielonej Górze 2. Grand Prix Polski seniorek w tenisie stołowym. Wrocławianka w pierwszej rundzie turnieju głównego została wyeliminowana przez Zuzannę Wielgos z Politechniki Rzeszów.

Porażka mistrzyni kraju w 1/8 finału była jedną z dwóch największych niespodzianek podczas drugiego dnia zmagań w Zielonej Górze. W gronie seniorów do najlepszej „8” nie zdołał awansować rozstawiony z „dwójką” Mateusz Zalewski. Przedstawiciel miejscowego ZKS-u uległ w pierwszej rundzie głównej drabinki Kubie Kwapisiowi z Ostródzianki Ostróda 2:4.

Problemów z awansem do niedzielnych ćwierćfinałów nie miał najwyżej rozstawiony zawodnik w Zielonej Górze – Tomasz Kotowski. Przedstawiciel Energa KTS Toruń najpierw zanotował komplet zwycięstw w fazie grupowej, a następnie w 1/8 finału ograł Jarosława Tomickiego. W 1/4 finału rywalem Kotowskiego będzie Michał Bańkosz, który na co dzień występuje w austriackiej Bundeslidze.

Oprócz Kotowskiego i Kwapisia stawkę ćwierćfinalistów turnieju seniorów uzupełniają Alan Kulczycki, Jan Zandecki, Tomasz Lewandowski (najstarszy uczestnik niedzielnych meczów 1/4 finału), Michał Małachowski i Konrad Kulpa.

Po odpadnięciu z zawodów Katarzyny Węgrzyn w gronie seniorek na główną faworytkę do zwycięstwa w Winnym Grodzie wyrosła Anna Węgrzyn. Wrocławianka podczas sobotnich zmagań straciła zaledwie jednego seta – w 1/8 finału z Roksaną Załomską. W pozostałych meczach pewnie ogrywała swoje rywalki 3:0. W niedzielnym ćwierćfinale przeciwniczką byłej mistrzynie Europy juniorek w grze pojedynczej będzie Oliwia Wątor z Politechniki Rzeszów.

Ciekawie zapowiada się rywalizacja ćwierćfinałowa w dwóch innych meczach 1/4 finału. W niedzielny poranek dojdzie do konfrontacji Zuzanny Wielgos z Anną Brzyską oraz Wiktorii Wróbel z Iloną Sztwiertnią. Wszystkie te zawodniczki w wakacje sięgały po złote medale Mistrzostw Europy juniorek w rywalizacji drużynowej. Ponadto w ćwierćfinale zagrają także była wicemistrzyni kraju – Paulina Krzysiek i Aleksandra Michalak.

Finałowe spotkania 2. Grand Prix Polski seniorów i seniorek zaplanowano na niedzielę na godzinę 12:20 (kobiety) i 12:55 (mężczyźni).

Szczegółowe wyniki –> https://www.pzts.pl/wydarzenia/2-grand-prix-polski-seniorow-22-23/