Jakub Dobosz (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) i Wanessa Kulczycka (Gorzovia Gorzów Wielkopolski) wygrali rozgrywane w Sępólnie Krajeńskim 2. Grand Prix Polski Młodzików w tenisie stołowym.

Triumf rozstawionego z „jedynką” Jakuba Dobosza nie jest dla nikogo zaskoczeniem. Tenisista stołowy Bogorii Grodzisk Mazowiecki najtrudniejszy mecz w całym turnieju stoczył w finale, pokonując Jana Mrugałę (KS Gorce Nowy Targ) 3:2 (11:8, 11:9, 10:12, 7:11, 11:8).

W gronie młodziczek na najwyższym stopniu podium stanęła Wanessa Kulczycka z Gorzovii Gorzów Wielkopolski. Turniejowa „trójka” w meczu finałowym pokonała najwyżej rozstawioną zawodniczkę w imprezie – Aleksandrę Makar (Nurt Przemyśl) 3:1 (12:10, 11:6, 8:11, 11:5).

Na najniższym stopniu podium udział w 2. GPPM zakończyli Julian Korzus (Nowa Era Toruń) i Dawid Staniowski (LKS Odra Głoska) wśród młodzików oraz Julia Rogulska (LUKS Chełmno) i Julia Czaja (MRKS Gdańsk).

Trzeci, ostatni turniej z cyklu Grand Prix Polski Młodzików, odbędzie się w 2023 roku w Luboniu.