Katarzyna Węgrzyn (KU AZS UE Wrocław) i Robert Floras (TTS Polonia Bytom) zostali rozstawieni z numerami jeden w 2 Grand Prix Polski Seniorów. Turniej odbędzie się w dniach 26 – 28 listopada w Centrum Sportowo-Kulturalnym „Łabędź” w Gliwicach.

Wśród kobiet nie startuje siostra bliźniaczka Katarzyny, Anna Węgrzyn, która obecnie przebywa – wraz z Natalią Bajor i Natalią Partyką – w Houston w Stanach Zjednoczonych. na Indywidualnych Mistrzostwach Świata.

W 1 Grand Prix Polski Seniorów w tym sezonie w Zielonej Górze w finale spotkały się siostry Węgrzyn – Anna wygrała z Katarzyną 4:2. Na trzecich pozycjach sklasyfikowane zostały Wiktoria Wróbel i Katarzyna Galus.

Natomiast pół roku temu, również w Gliwicach, podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polskim w meczu o złoty medal Anna Węgrzyn pokonała Katarzynę Węgrzyn 4:1. Brązowe medale zdobyły Maja Miklaszewska i Aleksandra Michalak.

W seniorach, oprócz Roberta Florasa, zagrają m.in. przygotowujący się do Młodzieżowych (Juniorzy i Kadeci) Mistrzostw Świata w Portugalii Maciej Kubik, Szymon Kolasa i Miłosz Redzimski.

W finale GPP w Zielonej Górze Samuel Kulczycki ograł Miłosza Redzimskiego, a na 3 lokatach uplasowali się Jan Zandeck i Bogusław Koszyk. Z kolei pod koniec maja na MMP w Gliwicach zwyciężył także Samuel Kulczycki (aktualny Mistrz Polski Seniorów), który wygrał w decydującym pojedynku z Arturem Grelą 4:1. Po brązowe krążki sięgnęli Jan Zandecki i Przemysław Walaszek.

Od piątku do niedzieli w GPP zagrają także Młodzicy. Areną zmagań będzie hala im. Andrzeja Grubby w Brzegu Dolnym na Dolnym Śląsku. Pierwsze zawody tej rangi w obecnym sezonie odbyły się we wrześniu w Gliwicach, gdzie triumfowali Wanessa Kulczycka z Gorzovii Gorzów Wielkopolski i Patryk Żyworonek z ZKS Zielona Góra. Oboje są rozstawieni z numerami jeden w 2 Grand Prix Polski Młodzików.