Aktualna wicemistrzyni Polski w grze pojedynczej i najwyżej rozstawiona tenisistka stołowa w 2. Grand Prix Polski seniorek – Paulina Krzysiek (Start Nadarzyn) przegrała w 1/8 finału z Iloną Sztwiertnią (Bronowianka Kraków) 2:4 i turniej w Nowym Dworze Mazowieckim zakończy poza czołową „ósemką”. Problemów z awansem do ćwierćfinałów nie miały za to siostry Anna i Katarzyna Węgrzyn. Mistrzyni Europy juniorek w mieszanej w parze z Samuelem Kulczyckim jest jedyną zawodniczką w turnieju, która w Nowym Dworze Mazowieckim ogrywała swoje przeciwniczki bez straty seta! W niedzielnych spotkaniach 1/4 finału zobaczymy także tenisistki stołowe młodego pokolenia – Wiktorię Wróbel (MRKS Gdańsk) i Annę Brzyską (PKS Kolping Jarosław). Brązowa medalistka IMP seniorek z Białegostoku w pierwszym pojedynku turnieju głównego pewnie pokonała Gabrielę Dyszkiewicz (UKS ATS Białystok) 4:0, a finalistka pierwszego tegorocznego Grand Prix Polski seniorek na tym samym etapie wygrała z Alicją Łebek (UKS Chrobry Międzyzdroje) 4:0. Stawkę ćwierćfinalistek uzupełniają Dominika Wołowiec (Start Nadarzyn), Roksana Załomska (KU AZS UJD Częstochowa) i Magdalena Sikorska (SKTS Sochaczew). Niespodzianek nie zabrakło także w rywalizacji mężczyzn. Do czołowej „ósemki” nie zdołali awansować zawodnicy rozstawieni w Nowym Dworze Mazowieckim z numerem trzy (Konrad Kulpa) i cztery (Szymon Malicki). Torunianin w 1/8 finału uległ Arturowi Greli (KS Gwiazda Bydgoszcz) 3:4, a gdańszczanin odpadł w fazie grupowej. W niedzielnych ćwierćfinałach zobaczymy dwóch najwyżej rozstawionych tenisistów stołowych – Roberta Florasa (TTS Polonia Bytom) i Tomasza Lewandowskiego (AZS Politechnika Rzeszów). Rywalem podopiecznego Michała Napierały w 1/4 finału będzie jeden z najlepszych zawodników na zapleczu LOTTO Superligi – Jakub Perek (Orlicz 1924 Suchedniów), a były indywidualny mistrz Polski w grze pojedynczej zmierzy się w drugiej rundzie turnieju głównego z Tomaszem Kotowskim (Energa KTS Toruń). Sobota była udanym dniem także dla Jarosława Tomickiego (KTS Gliwice) i Alana Wosia (Małe Trójmiasto Rumia), którzy na co dzień występują w 1. lidze. Obydwaj wygrali rywalizację w swoich grupach, a w 1/8 finału wyeliminowali z turnieju przedstawicieli Olimpii-Unii Grudziądz – Tomicki wygrał z Marco Gollą 4:3 a Woś ograł Jana Zandeckiego 4:0. Szczegółowe wyniki –> https://www.pzts.pl/wydarzenia/2-grand-prix-polski-seniorow-20-21