Drugie miejsce w tabeli 1. ligi grupy północnej zajmują aktualnie tenisiści stołowi Gorzovii Gorzów Wielkopolski. Zespół z Ziemi Lubuskiej w 17 spotkaniach zgromadził na swoim koncie 26 punktów. Do lidera – Morlin Ostróda, gorzowianie tracą dwa „oczka”.

– Przed sezonem liczyliśmy na miejsce w czołowej „czwórce”. Po pierwszej rundzie mieliśmy niewielką stratę do strefy barażowej. Cieszę się, że aktualnie zajmujemy fotel wicelidera w grupie północnej – mówi Radosław Żabski, jeden z czołowych zawodników Gorzovii.

Do zakończenia sezonu zasadniczego klubowi z Gorzowa Wielkopolskiego pozostało do rozegrania pięć spotkań. – Zakładamy, że musimy wygrać wszystkie mecze, aby zagrać w barażach o awans do LOTTO Superligi. Kluczowe będą dla nas spotkania z Morlinami Ostróda, Darz-Borem Karnieszewice oraz nieobliczaną drugą drużyną Energi Manekin Toruń, z którą w pierwszej rundzie przegraliśmy 3:7 – dodaje 35-letni tenisista stołowy.

Zdecydowanym liderem Gorzovii w aktualnej kampanii jest 23-letni Sławomir Dosz, który wygrał 29 z 34 pojedynków na zapleczu LOTTO Superligi. Cenne punkty dorzucają także Radosław Żabski, Igor Misztal i Alan Kulczycki. W drugiej części sezonu szeregi wicelidera 1. ligi w grupie północnej wzmocnił Jacek Nowokuński.

– W 2021 roku szeregi naszego zespołu wzmocnił Jacek Nowokuński, który pierwotnie miał występować w lidze niemieckiej. Jak wszyscy wiemy, rozgrywki u naszych zachodnich sąsiadów został zakończone przez pandemię koronawirusa. W związku z tym, że Jacek miał u nas wykupioną licencję zawodnika, może występować w naszych barwach w meczach ligowych – informuje Żabski.

Jeśli gorzowianom uda się utrzymać drugie miejsce w tabeli grupy północnej, to w barażach o awans do LOTTO Superligi zmierzą się najprawdopodobniej z Global Pharmą Orliczem 1924 Suchedniów, który zajmuje aktualnie fotel lidera w grupie południowej. – W barażach na pewno nie będziemy faworytem. Należy jednak pamiętać, że takie mecze rządzą się swoimi prawami. Jak będzie, czas pokaże – zakończył Radosław Żabski.