Tenis stołowy na 1-ligowym poziomie po kilku latach przerwy wraca do Ostrzeszowa. W niedzielę awans na zaplecze LOTTO Superligi wywalczyli gracze Piasta Poprawy Ostrzeszów.

Najlepszy zespół 2. ligi mężczyzn wielkopolsko-zachodniopomorskiej w dwumeczu barażowy okazał się lepszy od triumfatora zmagań w strefie pomorsko-kujawsko-pomorskiej – Pogoni Mogilno. Po zwycięstwie w pierwszym wyjazdowym starciu 7:3, w rewanżu przed własną publicznością ekipa prezesa Jarosława Krzywaźni pokonała spadkowicza z 1. ligi 6:4.

Awans do 1. ligi mężczyzn tenisiści stołowi Piasta Poprawy Ostrzeszów wywalczyli w imponującym stylu. Najpierw z kompletem zwycięstw ostrzeszowianie wygrali rundę zasadniczą 2. ligi w grupie południowej, a następnie zwyciężyli w turnieju finałowy 2. ligi wielkopolsko-zachodniopomorskiej, pokonując w wielkim finale Wamet Dąbcze 6:2.

Barw „świeżo upieczonego” beniaminka 1. ligi w sezonie 2021/2022 bronili Adrian Spychała, Paweł Piotrowski, Jakub Werner, Radosław Malinowski i Zbigniew Kaczmarek. Ten ostatni występował w składzie nieistniejącego już zespołu Trasko Ostrzeszów, który w przeszłości występował z powodzeniem w Ekstraklasie i 1. lidze.

Awans na zaplecze LOTTO Superligi nie jest jedynym sukcesem klubu z Wielkopolski w tym sezonie. Gracze Piasta Poprawy wysoką dyspozycję potwierdzili także w zmaganiach Drużynowego Pucharu Polski, najpierw wygrywając zmagania w swoim województwie (w finale pokonując Wamet Dąbcze 4:2), a następnie zajmując trzecie miejsce w turnieju półfinałowym na szczeblu ogólnopolskim.