Koronawirus stanął na przeszkodzie w rozegraniu hitu 1. ligi mężczyzn w grupie południowej. Po pozytywnym teście na COVID-19 u jednego z zawodników UKS Villa Verde Olesno, starcie z liderem – Global Pharmą Orlicz 1924 Suchedniów zostało przełożone na późniejszy termin.

– Jesteśmy z drużyną z Olesna w stałym kontakcie. Stało się jak się stało. Nie mamy na to wpływu. Pewnie spotkanie zostanie rozegrane w kwietniu lub w maju – mówi prezes lidera 1. ligi w grupie południowej, Maciej Glijer.

Po 12 kolejkach Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów ma na swoim koncie 23 punkty i o dwa „oczka” wyprzedza drugi w tabeli Villa Verde Olesno. Do drużyny, w której występują m.in. Czech Radek Mrkvicka i Piotr Cyrnek, zbliżył się BISTS Bielsko-Biała. Trzecia ekipa w tabeli w miniony weekend pokonała dobrze spisującego się w swoim debiutanckim sezonie na zapleczu LOTTO Superligi Dąbrowiaka Dąbrowa Górnicza 7:3.

W strefie spadkowej w grupie południowej po 12. kolejkach znajdują się Start Zduńska Wola, Dwójka Rawa Mazowiecka i Lewart AGS Lewartów. Ten ostatni zespół przegrał wszystkie swoje dotychczasowe pojedynki.

AKTUALNE WYNIKI 1. LIGI MĘŻCZYZN W GRUPIE POŁUDNIOWEJ

Zdecydowanym liderem grupy północnej 1. ligi mężczyzn jest zespół Morlin Ostróda I. Ekipa z Warmii i Mazur w miniony weekend dopisała do swojego dorobku zwycięstwo nad Pogonią Mogilno 8:2 i remis z Kamixem ATS Małe Trójmiasto Rumia 5:5. Po 14. kolejkach drużyna Tomasza Krzeszewskiego ma na swoim koncie 25 punktów.

Za plecami ostródzian trwa zacięta rywalizacja o zajęcie drugiego miejsca, która także jest premiowane grą w barażach o awans do LOTTO Superligi. Aktualnie fotel wicelidera w grupie północnej zajmują Mojebermudy.pl Gorzovia Gorzów Wielkopolski. Drużyna z Ziemi Lubuskiej w sobotę wygrała we własnej hali z Morlinami Ostróda II 8:2 i powiększyła swój dorobek do 20 „oczek”.

Nie bez szans na grę w barażach są jeszcze trzy inne zespoły. Trzecie miejsce zajmuje aktualnie Kamix ATS Małe Trójmiasto Rumia (19 punktów), a czwarte Dekorglass Działdowo II (18 punktów). Obydwa zespołu mają jeden mecz rozegrany mniej od gorzowian. Piąty w klasyfikacji – Darz-Bór Karnieszewice uzbierał dotychczas 17 „oczek” w dwunastu pojedynkach.

Tabelę w grupie północnej zamykają Pogoń Mogilno, Ochman Raszków i Coccine GKTS Wiązowna.

AKTUALNE WYNIKI 1. LIGI MĘŻCZYZN W GRUPIE PÓŁNOCNEJ