W sobotę o północy minął termin zgłaszania zawodników do udziału w rozgrywkach 1. ligi kobiet i mężczyzn w sezonie 2020/2021. Na zapleczu Ekstraklasy kobiet i LOTTO Superligi mężczyzn doszło do kilku ciekawych ruchów transferowych.

1. liga kobiet

Wydarzeniem okienka transferowego na zapleczu Ekstraklasy kobiet jest transfer Klaudii Kusińskiej do Uczelni Państwowej Zamość. Była reprezentantka Polski wraca do polskiej ligi po występach w lidze hiszpańskiej i szwedzkiej. Nową zawodniczką klubu z Lubelszczyzny jest także Ukrainka Ganna Farladanska, która podobnie jak Kusińska, ma być liderką Uczelni Państwowej z Zamościa.

W 1. lidze grupie północnej w sezonie 2020/2021 zagra także srebrna medalistka Indywidualnych Mistrzostw Polski w grze podwójnej w parze z Karoliną Pęk – Emilia Kijok, która podpisała umowę ze Stellą Niechan Gniezno. Zespół z pierwszej stolicy Polski wraca na zaplecze Ekstraklasy kobiet po kilku sezonach spędzonych na 2-ligowym froncie.

Po najlepszą zawodniczkę 1. ligi w grupie południowej w minionym sezonie sięgnął beniaminek z Grodziska Mazowieckiego. Dartom Bogoria podpisała kontrakt z Aleksandrą Falarz, która w poprzednich rozgrywkach wygrała 25 z 30 pojedynków na zapleczu Ekstraklasy kobiet.

1. liga mężczyzn

Na 1-ligowym froncie coraz mocniejszą pozycję ma Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów. Po udanym debiutanckim sezonie w grupie południowej i zajęciu trzeciego miejsca, drużyna z województwa świętokrzyskiego w przerwie wakacyjnej zakontraktowała aż trzech zawodników. Do finalisty europejskich rozgrywek TT Inter Cup o trofeum Josefa Simecka dołączyli Daniel Bąk, Jakub Perek i Maciej Pietkiewicz.

Jednego z najskuteczniejszych graczy poprzedniego sezonu w grupie południowej zakontraktował Dąbrowiak Dąbrowa Górnicza. Zespół, który w rozgrywkach zajmie miejsce Warty Kostrzyn, podpisał umowę z 31-letnim Mateuszem Czernikiem, który na zapleczu LOTTO Superligi wygrał 20 pojedynków i doznał 8 porażek.

Najbliższy sezon przy 1-ligowym stołach spędzi Mateusz Gołębiowski. Zawodnik przeniósł się z 3S Polonii Bytom do GMKS-u Strzelca Frysztak, gdzie zamierza się odbudować po kłopotach zdrowotnych.

Składy drużyn 1. ligi kobiet na sezon 2020/2021

• gr. północna – składy drużyn
• gr. południowa – składy drużyn

Składy drużyn 1. ligi mężczyzn na sezon 2020/2021

• gr. północna – składy drużyn
• gr. południowa – składy drużyn