Rozstawiona z numerem drugim – Anna Węgrzyn odpadła w 1/8 finału 1. Grand Prix Polski seniorów w tenisie stołowym. Turniej rozgrywany jest w stolicy Podlasia – Białymstoku.

Była mistrzyni Europy juniorek w grze pojedynczej w pierwszej rundzie turnieju głównego musiała uznać wyższość Katarzyny Ślifirczyk, ulegając zawodniczce MUKS-u Startu Nadarzyn 1:4. Ćwierćfinałową rywalką Ślifirczyk będzie rewelacyjnie spisująca się w Białymstoku Oliwia Wątor z Politechniki Rzeszów.

Problemów z awansem do 1/4 finału nie miała najwyżej rozstawiona tenisistka stołowa w imprezie – Katarzyna Węgrzyn. Aktualna mistrzyni Polski w grze pojedynczej wygrała wszystkie sobotnie spotkania. Najtrudniejszy mecz reprezentantka KU AZS UE Wrocław rozegrała w fazie grupowej, pokonując dopiero po tie breaku Katarzynę Ślifirczyk 3:2.

Ponadto do niedzielnych ćwierćfinałów w gronie kobiet awansowały również Agata Zakrzewska (KTS Tarnobrzeg), Magdalena Sikorska (KU AZS PWSiP Łomża), Ilona Sztwiertnia (SKTS Sochaczew), Wiktoria Wróbel (MRKS Gdańsk) i Zuzanna Wielgos (Politechnika Rzeszów).

Wśród mężczyzn w sobotę w stolicy Podlasia imponował formą Robert Floras. Rozstawiony z „jedynką” tenisista stołowy Orlicza 1924 Suchedniów przegrał podczas drugiego dnia zmagań zaledwie jednego seta w pięciu meczach! W niedzielny poranek Floras w ćwierćfinale zmierzy się z Mateuszem Zalewskim z ZKS-u Zielona Góra.

Klub z Suchedniowa w ćwierćfinałach oprócz Florasa będzie miał także drugiego swojego przedstawiciela. W dobrym stylu do najlepszej „8” zmagań w stolicy Podlasia awansował Daniel Bąk. Po zwycięstwie w 1/8 finału nad Szymonem Malickim z KS AZS AWFiS Gdańsk 4:1 w ćwierćfinale klubowy kolega Roberta Florasa zmierzy się z innym reprezentantem klubu występującego na co dzień w LOTTO Superlidze – Janem Zandeckim (Olimpia-Unia Grudziądz).

W pozostałych dwóch spotkaniach 1/4 finału, Damian Węderlich zagra z Tomaszem Kotowskim (obywaj Energa KTS Toruń), a Michał Małachowski (Ostródzianka Ostróda) zmierzy się z Antonim Witkowskim (KS Polonia Kielce).

O sporym pechu może mówić jeden z faworytów 1. Grand Prix Polski seniorów – Tomasz Lewandowski, który z powodów zdrowotnych musiał się wycofać z udziału w turnieju w Białymstoku.

Szczegółowe wyniki –> https://www.pzts.pl/wydarzenia/1-grand-prix-polski-seniorow-22-23