Brak awansu do najlepszej „16” rozstawionego z „jedynką” Konrada Kulpy (Energa KTS Toruń) to największa niespodzianka drugiego dnia 1. Grand Prix Polski seniorów i seniorek w tenisie stołowym. Turniej rozgrywany jest w Nowym Dworze Mazowieckim.

Kulpa może mówić o pechu, bo w fazie grupowej przegrał tylko jedno spotkanie ze Sławomirem Doszem 0:3. W pozostałych trzech pojedynkach torunianin stracił zaledwie jednego seta. Po zakończeniu zmagań w grupie „A” okazało się, że trzech graczy ma na swoim koncie po siedem punktów i o awansie do 1/8 finału decydował bilans setów, a ten najmniej korzystny miał właśnie Konrad Kulpa.

W gronie ośmiu ćwierćfinalistów turnieju mężczyzn znalazł się jeden przedstawiciel 1-ligowców – Daniel Bąk (Orlicz 1924 Suchedniów). Jego przeciwnikiem w niedzielnym ćwierćfinale będzie Adam Dosz (LKS Pogoń Lębork). Ponadto w najlepszej „8” turnieju w Nowym Dworze Mazowieckim znaleźli się m.in. były mistrz Polski w grze pojedynczej – Tomasz Lewandowski (Politechnika Rzeszów) i rozstawiony z „dwójką” Robert Floras (TTS Polonia Bytom).

W turnieju kobiet rewelacyjnie spisuje się Anna Brzyska z Kolpingu Jarosław. Liderka europejskiej listy kadetek w sobotni wieczór po raz pierwszy w swojej krótkiej karierze awansowała do ćwierćfinału seniorskiego Grand Prix Polski. Rywalką zawodniczki, która zmagania na Mazowszu rozpoczęła od piątkowego turnieju eliminacyjnego, w spotkaniu 1/4 finału będzie Katarzyna Ślifirczyk (MUKS Start Nadarzyn).

Stawkę ćwierćfinalistek 1. Grand Prix Polski seniorek uzupełnią faworytki m.in. z wicemistrzynią kraju Pauliną Krzysiek (MUKS Start Nadarzyn) i złotą medalistką europejskiego czempionatu juniorek w grze pojedynczej Anną Węgrzyn (KU AZS UE Wrocław) na czele.

Warto zauważyć, że rywalizację wśród kobiet zdominowały przedstawicielki dwóch klubów – MUKS-u Start Nadarzyn i KU AZS UE Wrocław, które w niedzielnych ćwierćfinałach będą miały po trzy swoje reprezentantki.

Pary ćwierćfinałowe:

kobiety:
Paulina Krzysiek (MUKS Start Nadarzyn) – Katarzyna Węgrzyn (KU AZS UE Wrocław)
Katarzyna Ślifirczyk (MUKS Start Nadarzyn) – Anna Brzyska (PKS Kolping Jarosław)
Dominika Wołowiec (MUKS Start Nadarzyn) – Julia Szymczak (KU AZS UE Wrocław)
Magdalena Sikorska (SKTS Sochaczew) – Anna Węgrzyn (KU AZS UE Wrocław)

mężczyźni:
Adam Dosz (LKS Pogoń Lębork) – Daniel Bąk (Orlicz 1924 Suchedniów)
Artur Grela (KS Gwiazda Bydgoszcz) – Szymon Malicki (KS AZS AWFiS Gdańsk)
Piotr Chodorski (Politechnika Rzeszów) – Tomasz Lewandowski (Politechnika Rzeszów)
Tomasz Kotowski (Energa KTS Toruń) – Robert Floras (TTS Polonia Bytom)

Szczegółowe wynikihttps://www.pzts.pl/wydarzenia/1-grand-prix-polski-seniorow-20-21/