Polski Związek Tenisa Stołowego Polski Związek Tenisa Stołowego
Partnerzy:
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Polskie Sieci Elektroenergetyczne
TIBHAR
Energa

Polacy na Igrzyskach Olimpijskich

Dawne losy tenisa stołowego w Polsce i reprezentantów kraju na arenie międzynarodowej
  Konkurencja Uczestnicy Wyniki
Igrzyska Olimpijskie
(Rio de Janerio, Brazylia,
2016 r.)
Gra pojedyncza
mężczyzn
ZengYi Wang 1/32 finału: Bojan Tokic (Słowenia)
2:4  (11:9, 9:11, 6:11, 11:9, 5:11, 3:11)
Igrzyska Olimpijskie
(Rio de Janerio, Brazylia,
2016 r.)
Gra pojedyncza
mężczyzn
Jakub Dyjas 1/32 finału: Alexander Shibaev (Rosja)
0:4  (9:11, 8:11, 8:11, 9:11)
1/64 finału: Marcelo Aguirre (Paragwaj)
4:0  (11:5, 11:9, 11:9, 11:7)
Igrzyska Olimpijskie
(Rio de Janerio, Brazylia,
2016 r.)
Gra pojedyncza
kobiet
Qian Li 1/32 finału: Song I Kim (Korea Północna)
1:4  (10:12, 9:11, 9:11, 11:5, 8:11)
Igrzyska Olimpijskie
(Rio de Janerio, Brazylia,
2016 r.)
Gra pojedyncza
kobiet
Katarzyna Grzybowska 1/32 finału: Song I Kim (Korea Północna)
0:4  (9:11, 2:11, 6:11, 6:11)
1/64 finału: Manika Batra (Indie)
4:2  (10:12, 11:6, 14:12, 8:11, 11:4, 14:12)
Młodzieżowe
Igrzyska Olimpijskie
(Nankin, Chiny,
2014 r.)
Gra pojedyncza
mężczyzn
Patryk Zatówka Ćwierćfinał: Hugo Calderano (Brazylia)
3:4  (11:13, 11:7, 4:11, 11:4, 4:11, 12:10, 6:11)
1/8 finału: Tomislav Pucar (Chorwacja)
4:2  (9:11, 11:5, 9:11, 11:7, 11:9, 11:9)
Gry w grupach: Andreas Levenko (Austria)
3:2  (11:8, 6:11, 9:11, 11:6, 11:9)
Gry w grupach: David Reitspies (Czechy)
3:2  (8:11, 12:10, 7:11, 11:2, 11:9)
Gry w grupach: Kerem Ben Yahia (Tunezja)
3:1  (11:3, 11:13, 11:4, 11:4)
Młodzieżowe
Igrzyska Olimpijskie
(Nankin, Chiny,
2014 r.)
Gra pojedyncza
kobiet
Natalia Bajor Gry w grupach: Karoline Mischek (Austria)
3:1  (7:11, 11:9, 11:8, 11:3)
Gry w grupach: Lea Rakovac (Chorwacja)
0:3  (2:11, 9:11, 9:11)
Gry w grupach: Chelsea Edghill (Gujana)
3:0  (11:5, 11:5, 11:7)
Młodzieżowe
Igrzyska Olimpijskie
(Nankin, Chiny,
2014 r.)
Gra drużynowa
(mieszana)
Patryk Zatówka
Natalia Bajor
1/8 finału: Hongkong  0:2
Natalia Bajor - Doo Hoi Kem 0:3 (8:11, 7:11, 9:11)
Patryk Zatówka - Hung Ka Tak 0:3 (9:11, 9:11, 10:12)
Gry w grupach: Ameryka Łacińska II  2:1
Natalia Bajor - Gremlis Arvelo (Wenezuela) 2:3 (14:12, 12:10, 9:11, 8:11, 9:11)
Patryk Zatówka - Fermin Tenti (Argentyna) 3:1 (11:13, 11:3, 11:5, 11:5)
Natalia Bajor / Patryk Zatówka - Gremlis Arvelo / Fermin Tenti 3:1
(7:11, 11:8, 13:11, 11:9)
Gry w grupach: Chiny  0:3
Natalia Bajor - Liu Gaoyang 1:3 (18:16, 9:11, 3:11, 7:11)
Patryk Zatówka - Fan Zhendong 0:3 (6:11, 4:11, 10:12)
Patryk Zatówka / Natalia Bajor - Fan Zhendong / Liu Gaoyang 0:3
(10:12, 6:11, 6:11)
Gry w grupach: Azja I  3:0
Natalia Bajor - Regina Kim (Uzbekistan) 3:0 (11:9, 11:2, 11:4)
Patryk Zatówka - Abdulrahman Al Naggar (Katar) 3:0 (11:9, 11:5, 11:5)
Natalia Bajor / Patryk Zatówka - Regina Kim / Abdulrahman Al Naggar 3:0
(11:4, 13:11, 16:14)
Igrzyska Olimpijskie
(Londyn, Anglia,
2012 r.)
Gra pojedyncza
mężczyzn
Wang Zeng Yi 1/32 finału: He Zhiwen (Hiszpania)
3:4  (11:8, 11:9, 11:7, 8:11, 3:11, 5:11, 12:14)
1/64 finału: Hugo Hoyama (Brazylia)
4:3  (8:11, 11:9, 9:11, 9:11, 11:5, 11:8, 12:10)
Igrzyska Olimpijskie
(Londyn, Anglia,
2012 r.)
Gra pojedyncza
kobiet
Li Qian 1/8 finału: Kasumi Iskihawa (Japonia)
1:4  (9:11, 5:11, 12:10, 12:14, 6:11)
1/16 finału: Huang Yi-Hua (Chińskie Tajpej)
4:0  (11:7, 11:8, 11:6, 11:3)
Igrzyska Olimpijskie
(Londyn, Anglia,
2012 r.)
Gra pojedyncza
kobiet
Natalia Partyka 1/16 finału: Li Jie (Holandia)
2:4  (13:11, 11:6, 14:16, 7:11, 10:12, 7:11)
1/32 finału: Mie Skov (Dania)
4:3  (5:11, 11:3, 12:10, 8:11, 9:11, 11:7, 11:9)
Igrzyska Olimpijskie
(Londyn, Anglia,
2012 r.)
Gra drużynowa
kobiet
Katarzyna Grzybowska
Li Qian
Natalia Partyka
Gry w grupach: Rumunia  2:3
Li Qian - Feng Tianwei 3:2 (11:8, 13:15, 9:11, 11:9, 11:8)
Natalia Partyka - Wang Yuegu 0:3 (6:11, 9:11, 6:11)
Katarzyna Grzybowska / Natalia Partyka - Li Jiawei / Wang Yuegu 0:3
(7:11, 6:11, 9:11)
Katarzyna Grzybowska - Feng Tianwei 0:3 (8:11, 6:11, 6:11)
Młodzieżowe
Igrzyska Olimpijskie
(Singapur,
2010 r.)
Gra pojedyncza
mężczyzn
Konrad Kulpa Gry w grupach - 2. faza: Chiu Chung Hei (Hongkong)
2:3  (12:10, 4:11, 11:4, 2:11, 7:11)
Gry w grupach - 2. faza: Luka Fucec (Chorwacja)
2:3  (11:6, 11:2, 9:11, 8:11, 11:13)
Gry w grupach - 2. faza: Simon Gauzy (Francja)
0:3  (12:14, 8:11, 11:13)
Gry w grupach - 1. faza: Florian Wagner (Niemcy)
3:0  (11:5, 11:7, 11:0)
Gry w grupach - 1. faza: Luis Mejia (Salwador)
3:0  (11:2, 12:10, 11:4)
Gry w grupach - 1. faza: Koki Niwa (Japonia)
0:3  (6:11, 4:11, 7:11)
Młodzieżowe
Igrzyska Olimpijskie
(Singapur,
2010 r.)
Gra drużynowa
(mieszana)
Konrad Kulpa
Olga Bliznet (Mołdawia)
1/8 finału: Singapur  0:2
Olga Bliznet - Li Isabelle Siyun 0:3 (8:11, 7:11, 9:11)
Konrad Kulpa - Chew Zhe Yu Clarence 1:3 (15:13, 6:11, 7:11, 8:11)
Gry w grupach: Europa I  1:2
Olga Bliznet - Bernadette Szocs (Rumunia) 0:3 (4:11, 3:11, 11:13)
Konrad Kulpa - Hampus Soderlund (Szwecja) 3:1 (11:7, 11:6, 7:11, 11:7)
Konrad Kulpa / Olga Bliznet - Hampus Soderlund / Bernadette Szocs 1:3
(8:11, 5:11, 11:7, 7:11)
Gry w grupach: Afryka II  3:0
Olga Bliznet - Jole Mafuta Ivoso (Kongo) 3:0 (11:2, 11:2, 11:3)
Konrad Kulpa - Warren Li Kam Wa (Mauritius) 3:0 (11:6, 11:3, 11:5)
Konrad Kulpa / Olga Bliznet - Warren Li Kam Wa / Jole Mafuta Ivoso 3:0
(11:2, 11:3, 11:6)
Gry w grupach: Europa III  2:1
Olga Bliznet - Alice Loveridge (Wielka Brytania) 3:0 (11:7, 11:6, 11:4)
Konrad Kulpa - Leonardo Mutti (Włochy) 0:3 (4:11, 9:11, 4:11)
Konrad Kulpa / Olga Bliznet - Leonadro Mutti / Alice Loveridge 3:1
(14:12, 12:10, 4:11, 12:10)
Igrzyska Olimpijskie
(Pekin, Chiny,
2008 r.)
Gra pojedyncza
mężczyzn
Lucjan Błaszczyk 1/16 finału: Wang Liqin (Chiny)
0:4  (2:11, 6:11, 7:11, 8:11)
1/32 finału: Petr Korbel (Czechy)
4:2  (11:9, 11:9, 7:11, 11:4, 10:12, 11:8)
1/64 finału: Suraju Saka (Kongo)
4:0  (11:9, 11:3, 13:11, 11:2)
Igrzyska Olimpijskie
(Pekin, Chiny,
2008 r.)
Gra pojedyncza
kobiet
Li Qian 1/32 finału: Tatiana Kostromina (Białoruś)
2:4  (7:11, 9:11, 6:11, 11:5, 11:9, 10:12)
Igrzyska Olimpijskie
(Pekin, Chiny,
2008 r.)
Gra pojedyncza
kobiet
Xu Jie 1/64 finału: Xian Yi Fang (Francja)
3:4  (6:11, 4:11, 11:6, 9:11, 11:8, 11:8, 7:11)
Igrzyska Olimpijskie
(Pekin, Chiny,
2008 r.)
Gra drużynowa
kobiet
Xu Jie
Li Qian
Natalia Partyka
Gry w grupach: Rumunia  2:3
Natalia Partyka - Daniela Dodean 2:3 (11:9, 11:7, 7:11, 6:11, 6:11)
Li Qian - Elizabeta Samara 0:3 (10:12, 9:11, 9:11)
Xu Jie / Natalia Partyka - Julia Necula / Elizabeta Samara 3:1
(11:7, 10:12, 11:6, 11:7)
Li Qian - Julia Necula 3:1 (5:11, 11:6, 11:5, 11:4)
Xu Jie - Daniela Dodean 2:3 (7:11, 11:9, 7:11, 14:12, 9:11)
Gry w grupach: Niemcy  3:1
Natalia Partyka - Wu Jiaduo 1:3 (13:11, 10:12, 8:11, 4:11)
Li Qian - Zhenqi Barthel 3:0 (11:3, 11:4, 11:7)
Xu Jie / Natalia Partyka - Elke Schall / Wu Jiaduo 3:2
(11:3, 11:3, 7:11, 7:11, 11:4)
Xu Jie - Zhenqi Barthel 3:0 (11:3, 14:12, 11:7)
Gry w grupach: Hongkong  0:3
Li Qian - Lin Ling 0:3 (7:11, 9:11, 7:11)
Natalia Partyka - Tie Yana 2:3 (11:8, 9:11, 6:11, 11:5, 4:11)
Xu Jie / Natalia Partyka - Lau Sui Fei / Lin Ling 0:3
(6:11, 6:11, 10:12)
Igrzyska Olimpijskie
(Ateny, Grecja,
2004 r.)
Gra pojedyncza
mężczyzn
Lucjan Błaszczyk 1/16 finału: Władimir Samsonow (Bułgaria)
2:4  (5:11, 11:5, 10:12, 11:8, 4:11, 9:11)
1/32 finału: He Zhiwen (Hiszpania)
3:2  (11:5, 10:12, 11:2, 8:11, 7:11, 11:6, 11:9)
Igrzyska Olimpijskie
(Ateny, Grecja,
2004 r.)
Gra pojedyncza
mężczyzn
Tomasz Krzeszewski 1/32 finału: Joerg Rosskopf (Niemcy)
1:4  (11:6, 8:11, 7:11, 15:17, 11:13)
1/64 finału: Hugo Hoyama (Brazylia)
4:0  (12:10, 11:4, 11:4, 11:8)
Igrzyska Olimpijskie
(Ateny, Grecja,
2004 r.)
Gra podwójna
mężczyzn
Lucjan Błaszczyk
Tomasz Krzeszewski
Ćwierćfinał: Chen Qi / Ma Lin (Chiny)
1:4  (11:8, 6:11, 6:11, 10:12, 7:11)
1/8 finału: Chiang Peng-Lung / Chuan Chih-Yuan (Chińskie Tajpej)
4:2  (7:11, 12:10, 8:11, 11:7, 11:7, 11:5)
Igrzyska Olimpijskie
(Sydney, Australia,
2000 r.)
Gra pojedyncza
mężczyzn
Lucjan Błaszczyk 1/8 finału: Kong Linghui (Chiny)
2:3  (21:18, 17:21, 10:21, 22:20, 14:21)
1/16 finału: Jean-Philippe Gatien (Francja)
3:0  (21:5, 21:17, 21:13)
Gry w grupach: Simon Gerada (Australia)
3:0  (21:8, 21:10, 22:20)
Gry w grupach: Adrian Crisan (Rumunia)
3:2  (15:21, 21:16, 19:21, 21:16, 21:18)
Igrzyska Olimpijskie
(Sydney, Australia,
2000 r.)
Gra pojedyncza
mężczyzn
Tomasz Krzeszewski Gry w grupach: Russell Lavale (Australia)
3:0  (21:16, 21:11, 21:17)
Gry w grupach: Danny Heister (Holandia)
0:3  (13:21, 19:21, 17:21)
Igrzyska Olimpijskie
(Sydney, Australia,
2000 r.)
Gra podwójna
mężczyzn
Lucjan Błaszczyk
Tomasz Krzeszewski
1/8 finału: Kong Linghui / Liu Guoliang (Chiny)
2:3  (16:21, 21:12, 21:19, 18:21, 18:21)
Gry w grupach: Hugo Hoyama / Carlos Kawai (Brazylia)
2:0  (21:13, 21:15)
Gry w grupach: Petr Korbel / Josef Plachy (Czechy)
2:0  (21:11, 21:18)
Igrzyska Olimpijskie
(Atlanta, USA,
1996 r.)
Gra pojedyncza
mężczyzn
Andrzej Grubba Gry w grupach: Koji Matsushita (Japonia)
1:2  (23:25, 21:13, 18:21)
Gry w grupach: Gideon Joe Ng (Kanada)
2:0  (21:18, 21:12)
Gry w grupach: Anton Suseno (Indie)
2:0  (21:8, 21:19)
Igrzyska Olimpijskie
(Atlanta, USA,
1996 r.)
Gra podwójna
mężczyzn
Lucjan Błaszczyk
Andrzej Grubba
Gry w grupach: Kang Hee Chan / Kim Taek Soo (Korea Południowa)
0:2  (18:21, 17:21)
Gry w grupach: Chiang Peng-Lung / Wu Wen-Chia (Chińskie Tajpej)
2:1  (21:11, 23:25, 21:19)
Igrzyska Olimpijskie
(Barcelona, Hiszpania,
1992 r.)
Gra pojedyncza
mężczyzn
Andrzej Grubba 1/8 finału: Wang Tao (Chiny)
0:3  (13:21, 18:21, 7:21)
Gry w grupach: Claudio Kano (Brazylia)
2:1  (21:12, 15:21, 21:11)
Gry w grupach: Roldand Vimi (Czechosłowacja)
2:0  (21:14, 21:7)
Gry w grupach: Louis Botha (Arabia Saudyjska)
2:0  (21:7, 21:13)
Igrzyska Olimpijskie
(Barcelona, Hiszpania,
1992 r.)
Gra pojedyncza
mężczyzn
Piotr Skierski Gry w grupach: Augusto Morales (Chile)
2:0  (21:19, 21:13)
Gry w grupach: Claudio Kano (Brazylia)
0:2  (12:21, 17:21)
Gry w grupach: Petr Korbel (Czechosłowacja)
1:2  (21:11, 12:21, 9:21)
Igrzyska Olimpijskie
(Barcelona, Hiszpania,
1992 r.)
Gra podwójna
mężczyzn
Andrzej Grubba
Leszek Kucharski
Gry w grupach: Damien Eloi / Jean-Philippe Gatien (Francja)
1:2  (21:15, 21:23, 17:21)
Gry w grupach: Hagen Bower / Peter Jackson (Nowa Zelandia)
2:0  (21:10, 21:13)
Gry w grupach: Atanda Musa / Sule Olaleye (Nigeria)
2:0  (21:15, 21:10)
Igrzyska Olimpijskie
(Seul, Korea Południowa,
1988 r.)
Gra pojedyncza
mężczyzn
Andrzej Grubba 1/8 finału: Joergen Persson (Szwecja)
1:3  (18:21, 10:21, 21:19, 19:21)
Gry w grupach: Sujay Ghorpade (Indie)
3:0  (21:10, 21:19, 21:13)
Gry w grupach: Gary Haberl (Australia)
3:1  (21:16, 19:21, 21:13, 21:12)
Gry w grupach: Atanda Musa (Nigeria)
3:0  (21:18, 21:6, 21:13)
Gry w grupach: Yashihito Miyazaki (Japonia)
3:0  (21:12, 21:11, 21:11)
Gry w grupach: Joerg Rosskopf (RFN)
3:0  (21:6, 21:19, 21:15)
Gry w grupach: Zoran Primorac (Jugosławia)
3:0  (21:16, 21:17, 21:16)
Gry w grupach: Francisco Lopez (Wenezuela)
3:0  (21:17, 21:14, 21:15)
Igrzyska Olimpijskie
(Seul, Korea Południowa,
1988 r.)
Gra pojedyncza
mężczyzn
Leszek Kucharski 1/8 finału: Jan-Ove Waldner (Szwecja)
2:3  (23:21, 20:22, 21:17, 17:21, 14:21)
Gry w grupach: Gideon Joe Ng (Kanada)
3:2  (17:21, 21:18, 18:21, 21:10, 21:17)
Gry w grupach: Vong Iu Veng (Hongkong)
3:1  (21:18, 18:21, 21:12, 21:15)
Gry w grupach: Carl Prean (Wielka Brytania)
3:0  (21:18, 23:21, 21:19)
Gry w grupach: Jindrich Pansky (Czechosłowacja)
3:1  (21:9, 21:15, 17:21, 21:18)
Gry w grupach: Mourad Sta (Tunezja)
3:1  (21:14, 22:20, 15:21, 21:16)
Gry w grupach: Yoo Nam Kyu (Korea Południowa)
0:3  (19:21, 14:21, 5:21)
Gry w grupach: Mario Alvarez (Dominikana)
3:0  (21:13, 21:12, 21:12)
Igrzyska Olimpijskie
(Seul, Korea Południowa,
1988 r.)
Gra pojedyncza
mężczyzn
Piotr Molenda Gry w grupach: Joergen Persson (Szwecja)
1:3  (4:21, 6:21, 21:17, 19:21)
Gry w grupach: Kim Ki Taek (Korea Południowa)
0:3  (10:21, 13:21, 15:21)
Gry w grupach: Jorge Gambra (Chile)
3:1  (21:16, 17:21, 21:10, 21:14)
Gry w grupach: Cherif Elsaket (Egipt)
3:1  (21:16, 17:21, 21:11, 21:11)
Gry w grupach: Mariano Lołkow (Bułgaria)
0:3  (15:21, 15:21, 9:21)
Gry w grupach: Kamlesh Mehta (Indie)
1:3  (19:21, 24:22, 12:21, 17:21)
Gry w grupach: Kiyoshi Saito (Japonia)
0:3  (19:21, 15:21, 12:21)
Igrzyska Olimpijskie
(Seul, Korea Południowa,
1988 r.)
Gra podwójna
mężczyzn
Andrzej Grubba
Leszek Kucharski
Ćwierćfinał: Chen Longcan / Wei Qingguang (Chiny)
1:2  (17:21, 21:12, 19:21)
Gry w grupach: Lo Chuen Tsung / Vong Iu Veng (Hongkong)
2:0  (21:12, 21:17)
Gry w grupach: Claudio Kano / Issamu Kawai (Brazylia)
2:1  (22:20, 18:21, 21:13)
Gry w grupach: Kiyoshi Saito / Takehiro Watanabe (Japonia)
2:0  (21:15, 21:18)
Gry w grupach: Joerg Rosskopf / Steffen Fetzner (RFN)
2:0  (21:17, 21:17)
Gry w grupach: Fatai Adeyemo / Yorni Bankole (Nigeria)
2:0  (21:12, 21:16)
Gry w grupach: Yoo Nam Kyu / Ahn Jae Hyung (Korea Południowa)
0:2  (16:21, 13:21)
Gry w grupach: Jorge Gambra / Marcos Nunez (Chile)
2:0  (21:8, 21:16)

Opracowanie: Tomasz Pasternak | Na podstawie: ITTF (www.ittf.com), PingPong.cz (www.pingpong.cz)