Polski Związek Tenisa Stołowego Polski Związek Tenisa Stołowego
Partnerzy:
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Polskie Sieci Elektroenergetyczne
TIBHAR
Energa

Medaliści Mistrzostw Świata i Europy Kadetów i Juniorów

Dawne losy tenisa stołowego w Polsce i reprezentantów kraju na arenie międzynarodowej
  Konkurencja Medaliści Wynik Droga do medalu
Mistrzostwa Europy
Kadetów
(Zagrzeb, Chorwacja,
2016 r.)
Gra drużynowa
dziewcząt
Anna Węgrzyn
Katarzyna Węgrzyn
Joanna Sokołowska
Julia Bartoszek
Trener:
Leszek Kawa
Srebrny
medal
Finał: Polska - Rosja  0:3
Katarzyna Węgrzyn - Anastasia Kolish 0:3 (9:11, 5:11, 5:11)
Anna Węgrzyn - Kristina Kazantseva 1:3 (5:11, 11:5, 8:11, 5:11)

A. Węgrzyn / K. Węgrzyn - A. Kolish K. Kazantseva 2:3
(9:11, 13:11, 11:9, 9:11, 5:11)
1/2 finału: Polska - Słowenia 3:0
Anna Węgrzyn - Lea Paulin 3:0 (11:7, 11:7, 11:3)
Katarzyna Węgrzyn - Katarina Strazar 3:1 (11:8, 4:11, 12:10, 11:8)
A. Węgrzyn / K. Węgrzyn - N. Kobetic / K. Strazar 3:0
(11:8, 11:5, 11:8)
1/4 finału: Polska - Niemcy 3:0
Anna Węgrzyn - Sophia Klee 3:0 (15:13, 11:4, 11:8)
Katarzyna Węgrzyn - Wenna Tu 3:0 (11:8, 14:12, 11:9)
A. Węgrzyn / K. Węgrzyn - F. Schreiner / L. Tiefenbrnner 3:0
(19:17, 11:4, 11:6)
1/8 finału: Polska - Szwecja 3:1
Anna Węgrzyn - Alma Roose 3:1 (11:13, 11:6, 12:10, 11:7)
Katarzyna Węgrzyn - Jennie Edvinsson 3:2 (8:11, 2:11, 11:8, 11:5, 11:4)
A. Węgrzyn / K. Węgrzyn - H. Kjellson J. Edvinsson 0:3
(8:11, 8:11, 7:11)
Anna Węgrzyn - Jennie Edvinsson 3:0 (13:11, 11:7, 13:11)

Gry w grupach B: Polska - Białoruś 3:0
Katarzyna Węgrzyn - Darya Kisel 3:0 (11:3, 11:9, 11:4)
Anna Węgrzyn - Ulyana Aklhouskaya 3:0 (11:9, 11:2, 11:4)

A. Węgrzyn / K. Węgrzyn - D. Kisel U. Aklhouskaya 3:1
(11:6, 5:11, 11:5, 11:5)
Gry w grupach B: Polska - Belgia 3:0
Anna Węgrzyn - Jana Bernard 3:0 (11:6, 11:8, 12:10)
Katarzyna Węgrzyn - Maelys Dahy 3:0 (11:4, 11:7, 11:7)
A. Węgrzyn / K. Węgrzyn - J. Bernard M. Dahy 3:0
(11:9, 11:4, 11:2)
Gry w grupach B: Polska - Węgry 3:0
Katarzyna Węgrzyn - Marta Nagypal 3:0 (11:5, 11:7, 11:6)
Anna Węgrzyn - Fanni Harasztovich 3:0 (11:5, 13:11, 11:9)
A. Węgrzyn / K. Węgrzyn - M. Nagypal / F. Harasztovich 3:1
(11:7, 11:9, 7:11, 11:6)
Mistrzostwa Europy
Juniorów
(Bratysława, Słowacja,
2015 r.)
Gra drużynowa
chłopców
Patryk Zatówka
Marek Badowski
Tomasz Tomaszuk
Kamil Nalepa
Adrian Dugiel
Trener:
Piotr Szafranek
Brązowy
medal
 
Mistrzostwa Europy
Juniorów
(Bratysława, Słowacja,
2015 r.)
Gra pojedyncza
chłopców
Patryk Zatówka Brązowy
medal
 
Mistrzostwa Europy
Juniorów
(Bratysława, Słowacja,
2015 r.)
Gra mieszana Patryk Zatówka
Adina Diaconu (Rumunia)
Brązowy
medal
 
Mistrzostwa Europy
Kadetów
(Bratysława, Słowacja,
2015 r.)
Gra podwójna
dziewcząt
Anna Węgrzyn
Katarzyna Węgrzyn
Brązowy
medal
 
Mistrzostwa Europy
Juniorów
(Riva del Garda, Włochy,
2014 r.)
Gra podwójna
dziewcząt
Natalia Bajor
Lea Rakovac (Chorwacja)
Srebrny
medal
 
Mistrzostwa Europy
Juniorów
(Riva del Garda, Włochy,
2014 r.)
Gra drużynowa
chłopców
Patryk Zatówka
Marek Badowski
Jakub Folwarski
Tomasz Kotowski
Damian Kreft
Trener:
Piotr Szafranek
Srebrny
medal
 
Mistrzostwa Świata
Juniorów
(Rabat, Maroko,
2013 r.)
Gra drużynowa
chłopców
Jakub Dyjas
Patryk Zatówka
Adrian Więcek
Michał Bańkosz
Trener:
Piotr Szafranek
Brązowy
medal
 
Mistrzostwa Europy
Juniorów
(Ostrava, Czechy,
2013 r.)
Gra podwójna
chłopców
Jakub Dyjas
Patryk Zatówka
Brązowy
medal
 
Mistrzostwa Europy
Juniorów
(Ostrava, Czechy,
2013 r.)
Gra drużynowa
chłopców
Jakub Dyjas
Patryk Zatówka
Jakub Folwarski
Michał Bańkosz
Adrian Więcek
Trener:
Piotr Szafranek
Brązowy
medal
 
Mistrzostwa Europy
Juniorów
(Schwechat, Austria,
2012 r.)
Gra podwójna
chłopców
Jakub Dyjas
Konrad Kulpa
Złoty
medal
 
Mistrzostwa Europy
Juniorów
(Schwechat, Austria,
2012 r.)
Gra drużynowa
chłopców
Jakub Dyjas
Konrad Kulpa
Adrian Więcek
Michał Bańkosz
Brązowy
medal
 
Mistrzostwa Europy
Kadetów
(Schwechat, Austria,
2012 r.)
Gra pojedyncza
chłopców
Patryk Zatówka Srebrny
medal
 
Mistrzostwa Europy
Kadetów
(Schwechat, Austria,
2012 r.)
Gra podwójna
chłopców
Aleksander Werecki
Patryk Zatówka
Srebrny
medal
 
Mistrzostwa Europy
Kadetów
(Schwechat, Austria,
2012 r.)
Gra mieszana Patryk Zatówka
Natalia Bajor
Brązowy
medal
 
Mistrzostwa Europy
Juniorów
(Kazań, Rosja,
2011 r.)
Gra podwójna
chłopców
Jakub Dyjas
Konrad Kulpa
Brązowy
medal
 
Mistrzostwa Europy
Juniorów
(Kazań, Rosja,
2011 r.)
Gra podwójna
dziewcząt
Klaudia Kusińska
Jana Noskowa (Rosja)
Brązowy
medal
 
Mistrzostwa Europy
Juniorów
(Stambuł, Turcja,
2010 r.)
Gra pojedyncza
dziewcząt
Magdalena Szczerkowska Brązowy
medal
 
Mistrzostwa Europy
Juniorów
(Stambuł, Turcja,
2010 r.)
Gra mieszana Robert Floras
Magdalena Szczerkowska
Brązowy
medal
 
Mistrzostwa Europy
Kadetów
(Stambuł, Turcja,
2010 r.)
Gra pojedyncza
chłopców
Jakub Dyjas Srebrny
medal
 
Mistrzostwa Europy
Kadetów
(Stambuł, Turcja,
2010 r.)
Gra drużynowa
chłopców
Patryk Zatówka
Michał Bańkosz
Jakub Dyjas
Marcin Sankowski
Trener:
Piotr Szafranek
Brązowy
medal
 
Mistrzostwa Europy
Kadetów
(Stambuł, Turcja,
2010 r.)
Gra mieszana Michał Bańkosz
Sandra Wabik
Brązowy
medal
 
Mistrzostwa Europy
Juniorów
(Praga, Czechy,
2009 r.)
Gra pojedyncza
dziewcząt
Magdalena Szczerkowska Srebrny
medal
 
Mistrzostwa Europy
Juniorów
(Praga, Czechy,
2009 r.)
Gra podwójna
chłopców
Piotr Chodorski
Robert Floras
Srebrny
medal
 
Mistrzostwa Europy
Juniorów
(Praga, Czechy,
2009 r.)
Gra podwójna
dziewcząt
Klaudia Kusińska
Magdalena Szczerkowska
Brązowy
medal
 
Mistrzostwa Europy
Kadetów
(Terini, Włochy,
2008 r.)
Gra pojedyncza
dziewcząt
Klaudia Kusińska Brązowy
medal
 
Mistrzostwa Europy
Kadetów
(Terini, Włochy,
2008 r.)
Gra drużynowa
dziewcząt
Klaudia Kusińska
Maja Krzewicka
Brązowy
medal
 
Mistrzostwa Świata
Juniorów
(Palo Alto,
2007 r.)
Gra drużynowa
dziewcząt
Natalia Partyka
Natalia Bąk
Katarzyna Grzybowska
Anna Żak
Trener:
Leszek Kucharski
Srebrny
medal
 
Mistrzostwa Europy
Kadetów
(Bratysława, Słowacja,
2007 r.)
Gra mieszana Robert Floras
Magdalena Szczerkowska
Brązowy
medal
 
Mistrzostwa Europy
Juniorów
(Bratysława, Słowacja,
2007 r.)
Gra pojedyncza
dziewcząt
Natalia Partyka Brązowy
medal
 
Mistrzostwa Europy
Juniorów
(Bratysława, Słowacja,
2007 r.)
Gra podwójna
dziewcząt
Natalia Bąk
Natalia Partyka
Srebrny
medal
 
Mistrzostwa Europy
Juniorów
(Bratysława, Słowacja,
2007 r.)
Gra mieszana Darius Knight (Anglia)
Natalia Bąk
Srebrny
medal
 
Mistrzostwa Europy
Juniorów
(Bratysława, Słowacja,
2007 r.)
Gra mieszana A. Kalifou (Francja)
Natalia Partyka
Brązowy
medal
 
Mistrzostwa Europy
Juniorów
(Bratysława, Słowacja,
2007 r.)
Gra drużynowa
dziewcząt
Natalia Partyka
Natalia Bąk
Katarzyna Grzybowska
Anna Żak
Adrianna Szulc
Brązowy
medal
 
Mistrzostwa Europy
Juniorów
(Sarajewo, Bośnia i Hercegowina,
2006 r.)
Gra drużynowa
chłopców
  Brązowy
medal
 
Mistrzostwa Europy
Juniorów
(Sarajewo, Bośnia i Hercegowina,
2006 r.)
Gra drużynowa
dziewcząt
  Srebrny
medal
 
Mistrzostwa Europy
Kadetów
(Sarajewo, Bośnia i Hercegowina,
2006 r.)
Gra podwójna
chłopców
Piotr Chodorski
Borna Kovac (Chorwacja)
Złoty
medal
 
Mistrzostwa Europy
Kadetów
(Sarajewo, Bośnia i Hercegowina,
2006 r.)
Gra podwójna
dziewcząt
Klaudia Kusińska
Magdalena Szczerkowska
Srebrny
medal
 
Mistrzostwa Europy
Kadetów
(Ostrava, Czechy,
2005 r.)
Gra pojedyncza
chłopców
Piotr Chodorski Brązowy
medal
 
Mistrzostwa Europy
Kadetów
(Ostrava, Czechy,
2005 r.)
Gra podwójna
chłopców
Piotr Chodorski
Patryk Chojnowski
Srebrny
medal
 
Mistrzostwa Europy
Juniorów
(Budapeszt, Węgry,
2004 r.)
Gra podwójna
chłopców
Jakub Perek
Marc Duran (Hiszpania)
Srebrny
medal
 
Mistrzostwa Europy
Kadetów
(Budapeszt, Węgry,
2004 r.)
Gra pojedyncza
dziewcząt
Natalia Partyka Złoty
medal
 
Mistrzostwa Europy
Kadetów
(Budapeszt, Węgry,
2004 r.)
Gra podwójna
dziewcząt
Natalia Bąk
Natalia Partyka
Brązowy
medal
 
Mistrzostwa Europy
Kadetów
(Budapeszt, Węgry,
2004 r.)
Gra mieszana Frantisek Placek (Czechy)
Natalia Partyka
Złoty
medal
 
Mistrzostwa Europy
Kadetów
(Budapeszt, Węgry,
2004 r.)
Gra drużynowa
dziewcząt
Natalia Bąk
Natalia Partyka
Katarzyna Grzybowska
Srebrny
medal
 
Mistrzostwa Europy
Juniorów
(Novy Sad, Jugosławia,
2003 r.)
Gra podwójna
dziewcząt
Magdalena Cichocka
A. Chirametli (Rumunia)
Srebrny
medal
 
Mistrzostwa Europy
Kadetów
(Novy Sad, Jugosławia,
2003 r.)
Gra podwójna
dziewcząt
Marta Gołota
Natalia Partyka
Srebrny
medal
 
Mistrzostwa Europy
Juniorów
(Terni, Włochy,
2001 r.)
Gra pojedyncza
chłopców
Daniel Górak Złoty
medal
Brak danych
Mistrzostwa Europy
Juniorów
(Terni, Włochy,
2001 r.)
Gra podwójna
chłopców
Daniel Górak
Robert Svensson (Szwecja)
Złoty
medal
Brak danych
Mistrzostwa Europy
Juniorów
(Terni, Włochy,
2001 r.)
Gra drużynowa
dziewcząt
Daria Łuczakowska
Katarzyna Gieryń
Magdalena Cichocka
Renata Krawczyk
Srebrny
medal
Brak danych
Mistrzostwa Europy
Kadetów
(Terni, Włochy,
2001 r.)
Gra podwójna
chłopców
P. Chmiel
Maciej Pietkiewicz
Brązowy
medal
Brak danych
Mistrzostwa Europy
Kadetów
(Terni, Włochy,
2001 r.)
Gra mieszana Jakub Perek
Viski (Węgry)
Srebrny
medal
Brak danych
Mistrzostwa Europy
Juniorów
(Bratysława, Słowacja,
2000 r.)
Gra podwójna
chłopców
Marcin Czerniawski
Bartosz Such
Brązowy
medal
Brak danych
Mistrzostwa Europy
Juniorów
(Bratysława, Słowacja,
2000 r.)
Gra drużynowa
chłopców
Marcin Czerniawski
Daniel Górak
Jakub Kosowski
Bartosz Such
Trenerzy:
Leszek Kucharski
Jarosław Kołodziejczyk
Złoty
medal
Brak danych
Mistrzostwa Europy
Juniorów
(Frydek-Mistek, Czechy,
1999 r.)
Gra pojedyncza
chłopców
Bartosz Such Srebrny
medal
Brak danych
Mistrzostwa Europy
Juniorów
(Frydek-Mistek, Czechy,
1999 r.)
Gra drużynowa
chłopców
Łukasz Godlewski
Daniel Górak
Patryk Matuszewski
Bartosz Such
Trenerzy:
Leszek Kucharski
Jarosław Kołodziejczyk
Złoty
medal
Brak danych
Mistrzostwa Europy
Juniorów
(Norcia, Włochy,
1998 r.)
Gra drużynowa
chłopców
Marcin Czerniawski
Łukasz Godlewski
M. Gołdyn
Jakub Kosowski
Bartosz Such
Trenerzy:
Leszek Kucharski
Jarosław Kołodziejczyk
Brązowy
medal
Brak danych
Mistrzostwa Europy
Kadetów
(Topolcany, Słowacja,
1997 r.)
Gra podwójna
chłopców
Marcin Czerniawski
Jakub Kosowski
Srebrny
medal
Brak danych
Mistrzostwa Europy
Kadetów
(Topolcany, Słowacja,
1997 r.)
Gra podwójna
dziewcząt
Iwona Kuszaj
Monika Pietkiewicz
Brązowy
medal
Brak danych
Mistrzostwa Europy
Kadetów
(Topolcany, Słowacja,
1997 r.)
Gra drużynowa
chłopców
Marcin Czerniawski
Jakub Kosowski
Bartosz Such
Trenerzy:
Leszek Kucharski
Jarosław Kołodziejczyk
Brązowy
medal
Brak danych
Mistrzostwa Europy
Juniorów
(Frydek-Mistek, Czechy,
1996 r.)
Gra drużynowa
dziewcząt
A. Smykowska
Miao Miao
P. Molik
M. Freliszka
Trener:
A. Kawa
Brązowy
medal
Brak danych
Mistrzostwa Europy
Kadetów
(Haga, Holandia,
1995 r.)
Gra pojedyncza
dziewcząt
Miao Miao Złoty
medal
Brak danych
Mistrzostwa Europy
Kadetów
(Haga, Holandia,
1995 r.)
Gra podwójna
dziewcząt
Miao Miao
I. Weberova (Czechy)
Złoty
medal
Brak danych
Mistrzostwa Europy
Kadetów
(Haga, Holandia,
1995 r.)
Gra mieszana Jarosław Tomicki
Miao Miao
Złoty
medal
Brak danych
Mistrzostwa Europy
Kadetów
(Paryż, Francja,
1994 r.)
Gra podwójna
chłopców
Jarosław Tomicki
M. Rogala
Brązowy
medal
Brak danych
Mistrzostwa Europy
Kadetów
(Paryż, Francja,
1994 r.)
Gra podwójna
kobiet
Kinga Stefańska
P. Dermastija (Słowenia)
Brązowy
medal
Brak danych
Mistrzostwa Europy
Juniorów
(Lublana, Słowenia,
1993 r.)
Gra pojedyncza
dziewcząt
Paulina Narkiewicz Brązowy
medal
Brak danych
Mistrzostwa Europy
Juniorów
(Lublana, Słowenia,
1993 r.)
Gra podwójna
dziewcząt
Paulina Narkiewicz
J. Langosz
Brązowy
medal
Brak danych
Mistrzostwa Europy
Kadetów
(Lublana, Słowenia,
1993 r.)
Gra drużynowa
dziewcząt
A. Smykowska
Kinga Stefańska
J. Przybylska
A. Sukiennik
Trener:
W. Bańkosz
Brązowy
medal
Brak danych
Mistrzostwa Europy
Juniorów
(Topolcany, Czechosłowacja,
1992 r.)
Gra podwójna
chłopców
Lucjan Błaszczyk
Tomasz Krzeszewski
Złoty
medal
Brak danych
Mistrzostwa Europy
Juniorów
(Topolcany, Czechosłowacja,
1992 r.)
Gra drużynowa
chłopców
Lucjan Błaszczyk
Tomasz Krzeszewski
D. Sagan
W. Lisiński
Trener:
Jerzy Grycan
Brązowy
medal
Brak danych
Mistrzostwa Europy
Kadetów
(Topolcany, Czechosłowacja,
1992 r.)
Gra podwójna
chłopców
D. Kich
A. Baranowski
Brązowy
medal
Brak danych
Mistrzostwa Europy
Kadetów
(Topolcany, Czechosłowacja,
1992 r.)
Gra mieszana D. Kich
V. Matus
Brązowy
medal
Brak danych
Mistrzostwa Europy
Juniorów
(Grenada, Hiszpania,
1991 r.)
Gra podwójna
kobiet
Anna Januszyk
Petra Fichtinger (Austria)
Złoty
medal
Brak danych
Mistrzostwa Europy
Juniorów
(Grenada, Hiszpania,
1991 r.)
Gra mieszana Piotr Szafranek
Anna Januszyk
Brązowy
medal
Brak danych
Mistrzostwa Europy
Kadetów
(Hollabrun, Austria,
1990 r.)
Gra podwójna
dziewcząt
Paulina Narkiewicz
Jolanta Langosz
Srebrny
medal
Brak danych
Mistrzostwa Europy
Juniorów
(Hollabrun, Austria,
1990 r.)
Gra mieszana Piotr Szafranek
Anna Januszyk
Złoty
medal
Brak danych
Mistrzostwa Europy
Juniorów
(Hollabrun, Austria,
1990 r.)
Gra mieszana P. Napiórkowski
M. Staszak
Brązowy
medal
Brak danych
Mistrzostwa Europy
Juniorów
(Hollabrun, Austria,
1990 r.)
Gra drużynowa
chłopców
Lucjan Błaszczyk
Tomasz Krzeszewski
Piotr Szafranek
P. Napiórkowski
Trener:
Jerzy Grycan
Brązowy
medal
Brak danych
Mistrzostwa Europy
Juniorów
(Novy Sad, Jugosławia,
1988 r.)
Gra podwójna
chłopców
Michał Dziubański
Marcin Kusiński
Brązowy
medal
Brak danych
Mistrzostwa Europy
Kadetów
(Novy Sad, Jugosławia,
1988 r.)
Gra mieszana Piotr Szafranek
Anna Januszyk
Brązowy
medal
Brak danych
Mistrzostwa Europy
Juniorów
(Malmoe, Szwecja,
1983 r.)
Gra podwójna
chłopców
Dariusz Kabaciński
Mirosław Pierończyk
Srebrny
medal
Brak danych
Mistrzostwa Europy
Kadetów
(Hollabrun, Austria,
1982 r.)
Gra podwójna
chłopców
Dariusz Kabaciński
Mirosław Pierończyk
Brązowy
medal
Brak danych
Mistrzostwa Europy
Juniorów
(Hollabrun, Austria,
1982 r.)
Gra drużynowa
dziewcząt

E. Brzezińska
E. Gracek
Trener:
Marek Rzemek

Brązowy
medal
Brak danych
Mistrzostwa Europy
Kadetów
(Poznań, Polska,
1980 r.)
Gra drużynowa
chłopców
Dariusz Kabaciński
Mirosław Pierończyk
Brązowy
medal
Brak danych
Mistrzostwa Europy
Juniorów
(Vichy, Francja,
1977 r.)
Gra pojedyncza
chłopców
Leszek Kucharski Złoty
medal
Brak danych
Mistrzostwa Europy
Juniorów
(Vichy, Francja,
1977 r.)
Gra pojedyncza
chłopców
Krzysztof Piechaczek Brązowy
medal
Brak danych
Mistrzostwa Europy
Juniorów
(Moedling, Szwecja,
1976 r.)
Gra mieszana Leszek Kucharski
Jolanta Szatko
Brązowy
medal
Brak danych
Mistrzostwa Europy
Kadetów
(Velje, Dania,
1972 r.)
Gra drużynowa
dziewcząt
Małgorzata Urbańska
T. Zamiela
Brązowy
medal
Brak danych
Mistrzostwa Europy
Juniorów
(Falkenberg, Szwecja,
1958 r.)
Gra drużynowa
chłopców
P. Garczyński
B. Latuszkiewicz
M. Pietraszak
Cz. Iwachów
Brązowy
medal
Brak danych

Opracowanie: Tomasz Pasternak | Na podstawie: ITTF (www.ittf.com), PingPong.cz (www.pingpong.cz), Magazyn "Tenis Stołowy" (www.tenisstolowy.pl)