Tenisiści stołowi Dekorglassu Działdowo i Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki wygrali swoje mecze czwartej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Dekorglass pokonał Stella Sport La Romagne 3:0, a Dartom Bogoria – Vaillante Sports Angers 3:2.

W rozegranym w Działdowie rewanżowym meczu z mistrzem Francji pingpongiści Dekorglassu odnieśli szybkie zwycięstwo, tracąc tylko jednego seta. Punkty dla gospodarzy zdobyli: Japończyk Taku Takakiwa, Słowak Wang Yang i grający trener Jiri Vrablik.

Zacięty pojedynek z innym francuskim klubem, Vaillante Sports Angers stoczyła w czwartek przed własną publicznością drużyna Dartomu Bogorii, w której składzie zadebiutował dwukrotny brązowy medalista drużynowych mistrzostw świata Japończyk Kaii Konishi.

Zespół z Mazowsza zwyciężył 3:2. Po jednym punkcie dla gospodarzy zdobyli Grek Panagiotis Gionis i Czech Pavel Sirucek. Swój pierwszy pojedynek w barwach Dartomu Bogorii wygrał również Kaii Konishi, który w pięciu setach zwyciężył Portugalczyka Joao Geraldo.
W grupie B Dekorglass czekają jeszcze mecze z austriackim SPG Walter Wels i rosyjskim UMMC Jekaterynburg. Z kolei w grupie C Dartom Bogoria ma przed sobą spotkania z niemieckim FC Saarbruecken i duńskim Roskilde Bordtennis BTK 61.
Po rozegraniu sześciu kolejek do 1/4 finału LM awansują po dwa najlepsze zespoły z każdej z czterech grup.
Dekorglass Działdowo – Stella Sport La Romagne 3:0
Taku Takakiwa – Adrian Crisan 3:0 /11:5, 11:4, 11:6/
Wang Yang – Chen Tian Yuan 3:1 /9:11, 11:9, 16:14, 11:8/
Jiri Vrablik – Daniel Górak 3:0 /11:4, 11:4, 11:7/
Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Vaillante Sports Angers TT 3:2
Panagiotis Gionis – Jens Lundqvist 3:1 /7:11, 11:3, 11:5, 11:5/
Pavel Sirucek – Jon Persson 1:3 /11:8, 3:11, 11:13, 7:11/
Kaii Konishi – Joao Geraldo 3:2 /6:11, 11:7, 8:11, 11:5, 11:8/