Polski Związek Tenisa Stołowego Polski Związek Tenisa Stołowego
Partnerzy:
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Polskie Sieci Elektroenergetyczne
TIBHAR
Energa

Zapraszamy do węgierskiego stołu!

Siódemka Polaków wystąpi w rozpoczynających się w niedzielę w Budapeszcie MŚ w singlu, deblu i mikście.
fot. ITTF World
20.04.2019
PZTS
Źródło: Przegląd Sportowy
Siódemka Polaków wystąpi w rozpoczynających się w niedzielę w Budapeszcie MŚ w singlu, deblu i mikście.


Biało-czerwoni zagrają na Węgrzech w najsilniejszym możliwym składzie. Wśród mężczyzn wystąpią Jakub Dyjas (mistrz Polski z zeszłego roku i nasz najwyżej z mężczyzn klasyfikowany na świecie zawodnik), Marek Badowski (wicemistrz Polski z 2017 i 2018 roku), Patryk Chojnowski (mistrz Polski z tego roku) i Patryk Zatówka (obecny wicemistrz Polski). W rywalizacji pań pokażą się mistrzyni Europy Li Qian, Natalia Bajor (mistrzyni Polski z tego i zeszłego roku) oraz Natalia Partyka (kilkukrotna wicemistrzyni Polski, m.in. 2018 i 2019). W tym składzie brakuje jednej stałej kadrowiczki – trzecia pingpongistka Europy Katarzyna Grzybowska-Franc spodziewa się dziecka i być może wróci do reprezentacji na jesienne mistrzostwa Europy.

Polacy wystąpią oczywiście nie tylko w singlu, lecz także w grach podwójnych. W deblu mężczyzn zobaczymy pary Badowski, Zatówka oraz Dyjas, Chojnowski. Ci pierwsi już nie raz w turniejach międzynarodowych dochodzili do czołowej czwórki.

- To para, którą biorę pod uwagę w kontekście przyszłych turniejów drużynowych, także olimpijskiego – mówi trener Tomasz Krzeszewski, w przeszłości znakomity deblista, wicemistrz Europy z Lucjanem Błaszczykiem. Dyjas z Chojnowskim to eksperymentalny zestaw.

- Nie udało się dogadać z żadnym zagranicznym zawodnikiem na wspólny występ z Kubą. Ale kto wie, może razem z Patrykiem sprawią niespodziankę – dodaje Krzeszewski.

Chojnowski w kadrze to zaskoczenie, ale 29-latek z Unii AZS AWFiS Gdańsk wywalczył sobie miejsce w składzie, zdobywając w marcu w Gliwicach mistrzostwo Polski. Po drodze pokonał m.in. Dyjasa. Chojnowski to mistrz i wicemistrz paraolimpijski . Dotychczas na własną prośbę ze względu na niepełnosprawność nie grał w kadrze, ale po MP zmienił zdanie.

- Chętnie wystąpię w mistrzostwach świata, a także w kolejnych imprezach – mówi.

CZYTAJ WIĘCEJ W PRZEGLĄDZIE SPORTOWYM!