KTS Zamek Tarnobrzeg, KST Energa-Makenin Toruń, KS Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki oraz ASTS Olimpia-Unia Grudziądz w czwarty weekend sierpnia inaugurują występy w nowym sezonie rozgrywek Ligi Mistrzyń oraz Ligi Mistrzów w tenisie stołowym. Tenisiści stołowi KST Energa-Manekin Toruń w debiucie w Lidze Mistrzów przegrali u siebie ze szwedzkim Eslovs AL Bordtennis 0:3. Najwięcej emocji było w pierwszym pojedynku, gdzie o wygranej decydował piąty set.

Inauguracja nie wypadła po myśli gospodarzy, gdyż nie tylko nie udało im się wygrać, ale także żadnemu z tenisistów nie udało się zdobyć punktu. Najbliższy pokonania rywala był debiutujący w toruńskiej drużynie Brazylijczyk Cauzo Matsumoto. Do rozstrzygnięcia pojedynku konieczne było rozegranie piątego seta, w którym lepszy okazał się Szwed Robert Svensson, wygrywając 11:7.

W kolejnych dwóch spotkaniach zaprezentowali się aktualny wicemistrz Polski seniorów Konrad Kulpa oraz drużynowy mistrz Polski juniorów Tomasz Kotowski. Obaj przegrali własne pojedynki i to ubiegłoroczny zdobywca Pucharu ETTU wygrał całe spotkanie 3:0. W składzie torunian zabrakło Chińczyka Zhang Chao i Austriaka Chena Weixinga.

KST Energa-Manekin Toruń – Eslovs AL 0:3
Cazuo Matsumoto – Robert Svensson 2:3 (11:13, 9:11, 11:4, 11:8, 7:11)
Tomasz Kotowski – Xu Hui 0:3 (9:11, 4:11, 3:11)
Konrad Kulpa – Mattias Oversjo 1:3 (7:11, 8:11, 11:5, 8:11)

KTS Zamek Tarnobrzeg – Lille Metropole 1:3
Han Ying – Wang Yuting 3:0 (11:4, 11:7, 11:7)
Natalia Partyka – Yang Xiaoxin 2:3 (11:8, 12:14, 11:8, 10:12, 9:11)
Li Qian – Bernadette Szocs 2:3 (7:11, 5:11, 12:10, 11:7, 7:11)
Han Ying – Yang Xiaoxin 0:3 (6:11, 6:11, 5:11)