Zwycięstwem Wiktorii Wróbel (LTSR Buczek) i Miłosza Redzimskiego (KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki) zakończyła się 1. edycja Ogólnopolskiego Turnieju Skrzatów „Pingla Cup” w tenisie stołowym, rozgrywanego w Grodzisku Mazowieckim. W finale turnieju dziewcząt Wiktoria Wróbel pokonała Klarę Lemańską (MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie) 3:1. W tej grze spotkały się dwie najwyżej rozstawione zawodniczki. Brązowy medal zdobyła Zofia Śliwka (KS Bogoria), która zwyciężyła Dorotę Sass (GLKS Nadarzyn) 3:0. W turnieju wystartowało 21 zawodniczek.

Aż 46 młodych adeptów tenisa stołowego wystąpiło w zmaganich chłopców. Triumfował rozstawiony z pierwszym numerem Miłosz Redzimski, który w finale pokonał Marcela Błaszczyka (MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka) 3:0. Brązowy medal wywalczył Szymon Maciejewski (UKS TKKF MOSiR Dukla), który w decydującej grze wygrał z Kacprem Tureckim (UKS Rokicie Szczytniki) 3:0.

Podczas Turnieju wybrano najpopularniejszą zawodniczkę i najpopularniejszego zawodnika, najmłodszą uczestniczkę i najmłodszego uczestnika. Ceremonię otwarcia uświetnił występ artystyczny grupy Grunwaldzka Trio oraz oficjalne otwarcie przez starostę powiatu grodziskiego Marka Wieżbickiego. Nie zabrakło gry z zawodnikiem Superligi (Robertem Florasem), a także wielu wywiadów z uczestnikami imprezy: zawodnikami, rodzicami oraz trenerami.

Odnośniki zewnętrzne

1. 1. Ogólnopolski Turniej Skrzatów „Pingla Cup” – pełne wyniki wszystkich kategorii