W niedzielę (22 maja) we własnej hali drużyna MLKS MORLINY Ostróda spotkała się w meczu o awans do finału europejskiego turnieju Inter Cup z niemiecką drużyną SV Muhlhausen i po pięknej walce przegrali minimalnie 3:4. A byli bardzo blisko celu, bowiem przy stanie 3:2 dla Morlin Adrian Więcek prowadził w czwartej partii 10:8 i…nie wykorzystał szansy. Do Ostródy zawitał bardzo mocny zespół, zajmujący ósme miejsce w I Bundeslidze i goście byli w tym spotkaniu zdecydowanym faworytem. Wprawdzie ostródzianie mają dobre wspomnienia z tego turnieju (byli już finalistami tej imprezy), a w tej edycji wyeliminowali, grając na wyjeździe, inną niemiecka ekipę TT Lunestedt (4:3), ale jednak porównując potencjał obu niedzielnych rywali, gospodarze znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji. I pierwsze gry na to wskazywały. Wprawdzie Robin Devos dał sobie radę z mocnymi przeciwnikami, ale Adrian Więcek i Tomasz Sposób nie zdobyli nawet seta.

Przełomem okazała się gra deblowa, niezwykle dramatyczna, w której Robin i Adrian dokonywali cudów by ograć rywali. Świetnie spisywali się w końcówkach (dwa sety do 12) i ostatecznie wygrali w pięciu setach i tym samym Morliny objęły prowadzenie 3:2. Wprawdzie w ostatnich singlach Więcek i Sposób teoretycznie nie mogli zagrozić wyżej notowanym przeciwnikom, ale wstąpił w nich nowy duch. Fasynujący debel rozgrzał publiczność i maksymalnie zmotywował ostródzkich zawodników. Obaj stoczyli pasjonujące pojedynki i każdy z nich mógł zakończyć zwycięsko mecz. Zwłaszcza Adrian Więcek nie wykorzystał wyjątkowej okazji. Przy stanie 2:1 prowadził w następnej partii 10:8 i niestety odszedł od stołu pokonany. Jedna piłeczka dzieliła nas od udziału w finale.

Mimo małego niedosytu kibice wychodzili z sali zadowoleni. Oba zespoły zafundowały cztery godziny sportowych emocji na wysokim poziomie. Już dawno w Ostródzie nie oglądano tak interesującego widowiska.

Morliny Ostróda – SV Muhlhausen 3:4
Adrian Wiecek – Lars Hielscher 0:3 (-8,-4,-6)
Robin Devos – Bohumil Vizicki 3:1 (7,-4,9,7)
Tomasz Sposób – Ovidin Ionescu 0:3 (-5,-9,-8)
Adrian Wiecek/Robin Devos – Lars Hielscher/Ovidin Ionescu 3:2 (-8,9,12,-6,12)
Robin Devos – Lars Hielscher 3:2 (7,-9,7,-5,6)
Adrian Więcek – Ovidin Ionescu 2:3 (-5,9,9,-10,-2)
Tomasz Sposób – Bohumil Vizicki 2:3 (-6,5,12,-7,-9)