Polski Związek Tenisa Stołowego Polski Związek Tenisa Stołowego
Partnerzy:
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Polskie Sieci Elektroenergetyczne
TIBHAR
Energa

Szumacher: Zapraszam do współpracy przy Narodowym Programie Rozwoju!

Kluczowym czynnikiem dla rozwoju każdego podmiotu, który nie ma własnych środków jest Inwestor. Dotychczas Polski Związek Tenisa Stołowego, który jest najważniejszą organizacją sportową w życiu dla wielu z nas, poszukiwał sponsorów. Sami wiemy jak to wychodziło. W mojej opinii nie najlepiej. Pytanie brzmi dlaczego?
fot. Bogdan Pasek
19.03.2018
PZTS
Źródło:
Kluczowym czynnikiem dla rozwoju każdego podmiotu, który nie ma własnych środków jest Inwestor. Dotychczas Polski Związek Tenisa Stołowego, który jest najważniejszą organizacją sportową w życiu dla wielu z nas, poszukiwał sponsorów. Sami wiemy jak to wychodziło. W mojej opinii nie najlepiej. Pytanie brzmi dlaczego?


Otóż, sponsorów znajduje się szybciej odnosząc sukcesy! Pomimo, że na tle innych dyscyplin nie wyglądamy najgorzej, nie jest nam łatwo. Brak środków powoduje ograniczenia i obcinanie kosztów, a co za tym idzie brak rozwoju, brak promocji, brak środków na szkolenie. Jakość szkolenia owocuje wynikami sportowymi, i tak oto koło się zamyka.

PZTS poza sponsorami i partnerami potrzebuje Inwestora. Aby takiego pozyskać, każda spółka akcyjna czy inny podmiot biznesowy musi przedstawić długofalowy program rozwoju, zawierający pomysł na rozwój firmy czy biznesu.

Ile osób tyle pomysłów - to właściwe określenie dla nas Polaków. Dlatego od dłuższego czasu zastanawialiśmy się w gronie Zarządu, co zrobić aby obecna sytuacja uległa zmianie. Nie możemy tylko narzekać i żebrać o pieniądze, musimy przedstawić argumenty. A mamy się czym pochwalić:

- kochamy naszą dyscyplinę,

- jest to najbardziej masowa zabawa w sport dla ludzi w każdym wieku,

- relatywnie tania w uprawianiu dla fanów,

- dostępna w parku i na osiedlu , w szkole, w domu na świetlicy oraz remizach strażackich,

- można ją świetnie pokazać w telewizji, internecie i mediach społecznościowych,

- jest jednym z najlepszych sportów dla rozwoju intelektualnego człowieka.

W ocenie Zarządu PZTS, sposobem na spopularyzowanie powyższych cech naszej dyscypliny, jest Narodowy Program Rozwoju Tenisa Stołowego.

Do współpracy w tworzeniu tego programu został wytypowany Zespół, złożony głównie ze szkoleniowców, specjalistów ds. marketingu sportowego, samorządowców z grona Zarządu. Wielu z nich dołożyło swoją cegiełkę. Każdy projekt potrzebuje lidera i tego zadania podjął się Jerzy Grycan, który przy współpracy z Zarządem, Dyrektorem Sportowym oraz Trenerami Kadr Narodowych, pracował nad kształtem naszego „planu inwestycyjnego”. Program powstawał długo, był konsultowany w różnych środowiskach, począwszy od specjalistów z Instytutu Sportu, który opiniuje dla Ministerstwa Sportu i Turystyki większość tego typu dokumentów, jak i w samym MSiT. Jest to długoterminowy program rozwoju naszej dyscypliny na lata 2018-2033.

Operatorem i właścicielem tego programu jest Polski Związek Tenisa Stołowego, natomiast Zarząd PZTS zdecyduje w jaki sposób będzie realizowany.

Jaką mamy obecnie sytuację? Ruszamy z pierwszym projektem realizowanym zgodnie z Programem tj.: organizacja i wsparcie organizacji szkolenia w Polsce. Na ten cel otrzymaliśmy z MSiT 700 000,00 zł oraz pozyskaliśmy partnera biznesowego, który znaczącą kwotą wesprze finansowanie części założeń Programu.

Teraz czeka nas dyskusja o tym, jaki jest następny krok. Póki co, traktujemy ten pierwszy rok realizacji Narodowego Programu Rozwoju Tenisa Stołowego jako jego pilotaż. Oczywiście cały czas zabiegamy 
o pozyskanie kolejnych środków na naszą inwestycję.

Zapraszam wszystkich do współpracy.

Kolejne dobre informacje niebawem.


ZOBACZ! NARDOWY PROGRAM ROZWOJU

 

Z wyrazami szacunku

Dariusz Szumacher

Prezes PZTS