Tenisiści stołowi Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki wywalczyli cenny komplet punktów, w meczu 17. kolejki Wschodzący Białystok Superligi pokonując 3:1 we własnej hali ekipę ASTS Olimpia-Unia Grudziądz. To już druga w bieżącym sezonie wygrana wicemistrzów Polski z mistrzem kraju. Po jednym zwycięstwie zanotował każdy z podopiecznych trenera Tomasza Redzimskiego, ale mecz lepiej rozpoczęli goście – Roberta Florasa w czterech setach pokonał Patryk Chojnowski. Dalej punktowali już tylko gospodarze. Daniel Górak, choć przegrywał już 0:2 w setach z Chorwatem Tomislavem Kolarkiem, zdołał ostatecznie odwrócić losy pojedynku i triumfować w pięciu setach.

– Nic nie dało nam moje zwycięstwo – przyznał po zakończeniu całego spotkania rozgoryczony Chojnowski. – Kluczowy moment meczu to starcie Kolarka z Górakiem. Uważam, że Tomislav dyktował warunki gry. Popełnił jednak głupi błąd przy stanie 2:1 i 10:9, a w piątym secie był już „zniszczony” psychicznie. Cały mecz mógł inaczej się potoczyć.

Również Paweł Fertikowski rozpoczął starcie z Patrykiem Zatówką od przegranej partii, by cały mecz zwyciężyć w stosunku 3:1. Sporo emocji dostarczył pojedynek Florasa z Kolarkiem. Po wyrównanej grze górą był Polak, przechylając szalę na własną stronę w czwartym secie, triumfując 13:11. Wcześniej, po przegranej z drugiej odsłonie, Chorwat wyładował część frustracji rzucając ręcznik na podłogę, za co otrzymał żółtą kartkę od sędziego.

– To było ważne dla nas zwycięstwo w kontekście play-off, tym bardziej, że z Olimpią możemy spotkać się już w półfinale – mówił z kolei Floras. – Teraz najważniejsze dla nas są przygotowania do Drużynowych Mistrzostw Świata. Następnie wracamy do Superligi, by walczyć o mistrzostwo Polski.

Wicemistrzowie Polski po raz drugi w sezonie pokonali rywali z Grudziądza, a trzy zdobyte punkty pozwoliły im wyprzedzić dzięki lepszemu bilansowi dotychczasowego lidera tabeli, PKS Kolping Frac Jarosław. Oba zespoły mają na koncie po 37 punktów, ale drużyna z Podkarpacia marozegrany o jeden mecz mniej. Podopieczni trenerzy Piotra Szafranka ponieśli 4. porażkę w rozgrywkach i prawdopodobnie do fazy play-off przystąpią z 3. miejsca.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – ASTS Olimpia-Unia Grudziądz 3:2
Robert Floras – Patryk Chojnowski 1:3 (6:11, 13:15, 11:8, 11:13)
Daniel Górak – Tomislav Kolarek 3:2 (9:11, 7:11, 11:7, 14:12, 11:8)
Paweł Fertikowski – Patryk Zatówka 3:1 (11:13, 11:9, 11:2, 11:8)
Robert Floras – Tomislav Kolarek 3:1 (11:8, 11:9, 12:14, 13:11)