Zwycięstwami drużyn przyjezdnych zakończyło się wszystkie pięć wtorkowych meczów 3. kolejki superligi tenisistów stołowych. W rywalizacji beniaminków Odra Metraco SA Miękinia przegrała ze Strzelcem Frysztak 1:3. Dwa punkty zdobył Białorusin Paweł Płatonow. Płatonow, brązowy medalista niedawnych drużynowych mistrzostw Europy, pokonał Michała Bańkosza 3:2 i Piotra Chodorskiego 3:1. Trzeci punkt dla Strzelca „dołożył” mistrz Polski w deblu Michał Dąbrowski. Jedyne zwycięstwo w zespole gospodarzy odniósł Chodorski.

W spotkaniu, którego stawką było drugie miejsce w tabeli, Palmiarnia Zielona Góra uległa wicemistrzowi kraju Dartomowi Bogorii Grodzisk Mazowiecki 1:3. W składzie zielonogórzan zabrakło Japończyka Taku Takakiwy i byłego mistrza świata Szweda Joergena Perssona. Pod ich nieobecność szansę gry dostał 16-letni Kamil Nalepa. Mimo niezłej gry w dwóch setach, nie sprostał (0:3) medaliście igrzysk i MŚ Oh Sangeunowi z Korei Płd.

Znów wygraną zanotował 40-letni Lucjan Błaszczyk – tym razem 3:0 z Jakubem Kosowskim, dotąd niepokonanym w rozgrywkach. W decydującym pojedynku Błaszczyk przegrał 1:3 z Ohem.

Jedyny zespół występujący polskim składem Kolping Frac Jarosław zwyciężył Zooleszcz Gwiazdę Bydgoszcz 3:0 bez straty seta. Nieudany debiut miał Kang Donghoon z Korei Płd.

W pozostałych pojedynkach Tang Peng z Hongkongu poprowadził Dekorglass Działdowo do wygranej z Energą-Manekinem Toruń (3:1), a Czech Tomas Konecny miał największy udział w sukcesie 3S Polonii Bytom z Morlinami Ostróda (3:1).

Miesiąc temu broniąca tytułu i liderująca Olimpia-Unia Grudziądz, również na wyjeździe, pokonała AZS Politechnikę Rzeszów 3:1.