Samuel Kulczycki (GKS Gorzovia Gorzów Wielkopolski) okazał się najlepszym zawodnikiem 14. edycji dużego, międzynarodowego turnieju Austrian Sparkasse Youth Championships, rozgrywanego w dniach 18 – 21 kwietnia br. w austriackim Linzu. Mający niespełna 12 lat wychowanek gorzowskiego klubu powtórzył zeszłoroczny sukces, zwyciężając w turnieju gry pojedynczej w kategorii chłopców urodzonych w latach 2001 – 2002. W finale Samuel Kulczycki pokonał Niemca Svena Henniga 3:0 (11:4, 11:6, 11:6).

Wraz z 9-letnim bratem Alanem, Samuel Kulczycki rywalizował także w turnieju gry drużynowej w kategorii młodzików. Gorzovia najpierw wygrała grupę eliminacyjną, pokonując w stosunku po 3:1 drużyny z Austrii, Czech i San Marino. W kolejnej fazie Polacy zajęli 3. miejsce w grupie, zwyciężając 3:1 zespół z Niemiec, a przegrywając po 2:3 z ekipami ze Szwajcarii i Czech.

W przedziale miejsc 9 – 16 Samuel i Alan Kulczyccy najpierw przegrali 2:3 z Austriakami, następnie wygrywając po 3:1 z Serbami oraz Niemcami. Ostatecznie Polacy sklasyfikowani zostali na 13. pozycji w turnieju gry drużynowej. Obydwu zawodników w roli trenera prowadził ich ojciec, Szymon Kulczycki.