O tytuły rywalizowali młodzicy, kadeci, juniorzy i młodzieżowcy — w sumie ponad 120 zawodników i zawodniczek z 57 klubów reprezentujących 12 województw, w tym wielu czołowych zawodników w kraju — medalistów mistrzostw Polski, zawodów Grand Prix Polski oraz reprezentantów na Mistrzostwa Europy juniorów i kadetów.

Klasyfikację klubową wygrała MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka przed UKS Dojlidy Białystok i LKTS Luboń, a wojewódzką wielkopolskie przed łódzkim i dolnośląskim. Dla większości tenisistów stołowych tegoroczny sezon został zakończony. Organizatorem mistrzostw było Krajowe Zrzeszenie LZS i LKS Odra Głoska przy współpracy partnerów HK-S Rokita i MKS Rokita w Brzegu Dolnym oraz Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu, PZTS, Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS, DOZTS w Wrocławiu. Mistrzostwa zostały dofinansowane przez MSiT. Sędzią głównym zawodów był Tomasz Wapiński.

Do walki o tytuły mistrzowskie w kategorii młodziczek przystąpiły 22 zawodniczki. Pierwsze miejsce zajęła Karolina Podymna z UKS MLKS Śnieżnik Stronie Śląskie, drugie miejsce zajęła jej koleżanka klubowa Paula Krysińska, a trzecie Oliwia Gąsior z UKTS Sokół Orzesze. Wśród młodzików startowało 24 zawodników. Tytuł mistrzowski wywalczył Marcel Błaszczyk z MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka, drugi był Damian Pyśk z LKTS Luboń, a trzeci Maksymilian Zawiślak z LKS Omega Kleszczów.

W kategorii wiekowej kadetek startowało 19 zawodniczek. Turniej wygrała Aleksandra Jarkowska z UKS Dojlidy Białystok przed Zuzanną Sułek LKTS Luboń i Wiktorią Wrzosek z MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka. Do walki o tytuł mistrzowski wśród kadetów wystartowało 28 zawodników. Wygrał Maksymilian Miastkowski z KS Dekorglass Działdowo przed swoim kolegą klubowym Patrykiem Lewandowskim (brązowy medalista mistrzostw Polski), trzecie miejsce zajął Kuba Kwapiś z MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka (złoty medalista Mistrzostw Polski).

O tytuły mistrzowskie wśród juniorek walczyły 24 zawodniczki. Najlepsza okazała się Sandra Kozioł z UKS Dojlidy Białystok, drugie miejsce zajęła Zuzanna Błażejewicz LUKS Chełmno (obie zawodniczki na Mistrzostwach polski uplasowały się na miejscach 5-8), a trzecie Julia Jackowska z UKS Dojlidy Białystok (OSSM LZS). Wśród juniorów startowało 26 zawodników. Wygrał Kacper Petaś z MLKS Ostródzianka Ostróda przed Krzysztofem Pawłowskim z UKTS Sokół Orzesze, trzeci był Marcin Olszewski z UKS Dojlidy Białystok (OSSM LZS).

W kategorii młodzieżowiec wśród kobiet wygrała Paulina Stachecka z MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka, druga była Joanna Maślak z GLKS Orlęta Czacz, a trzecia Katarzyna Hennig z LUKS Chełmno. Startowało 11 zawodniczek. Wśród młodzieżowców najlepszy okazał się Jakub Polański z MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka, drugi był Krystian Kawiak z MLKS Ostródzianka Ostróda, a trzeci Krzysztof Katafiasz z LKS Tajfun Ostrów Wielkopolski. Startowało 18 zawodników.