Wiktoria Adamska, Filip Kujawa, Rafał Brieger oraz Konrad Kulpa – oto zwycięzcy 1. edycji Międzynarodowych Mistrzostw Koszalina w tenisie stołowym. Łącznie w zmaganiach wystartowało 133 uczestników z Niemiec, Danii, Ukrainy oraz Polski. Rywalizacja toczyła się z podziałem na trzy kategorie wiekowe oraz dodatkowo w kategorii open amatorów. Wiktoria Adamska (Bydgoszcz) zwyciężyła turniej przeznaczony dla zawodniczek i zawodniczek w wieku do 13 lat, wyprzedzając Kamila Zienowicza (Trzebiatów), Aleksandrę Znaczko (Trzebiatów) oraz Dawida Zelka (Świdwin).

W starszej kategorii młodzieżowej (14 – 18 lat) triumfował Filip Kujawa z Gniezna. W finale pokonał on Bartosza Jemilianowicza (Wierzbięcin), a kolejne dwa miejsca przypadły w udziale Łukaszowi Kowalczukowi (Borne Sulinowo) i Adamowi Kurendzie (Wierzbięcin).

Mocną obsadę miała kategoria dla zawodników z licencjami powyżej 18 lat. Tutaj najlepszym okazał się Konrad Kulpa, mistrz Europy juniorów w grze podwójnej wraz z Jakubem Dyjasem, a obecnie zawodnik superligowej ekipy KST Energa-Manekin Toruń. Drugą lokatę zajął Artur Białek, od nowego sezonu powracający do zespołu Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz, a tuż za nim uplasował się grający trener tej drużyny, Zbigniew Leszczyński. Tuż za podium uplasował się Mariusz Matejek, reprezentant gospodarzy.

Z kolei najliczniej obsadzoną okazała się kategoria open amatorów. W niej równych sobie nie miał Rafał Brieger z Chojnic, w finale pokonując Antoniego Biedziuka ze Szczecinka. Dalsze miejsca zajęli: Robert Różyński (Bydgoszcz), Andrzej Krawczyk (Szczecinek), Rafał Megger (Chojnice) i Waldemar Bogdański (Poznań).