8 meczów i 8 wygranych – tak grali nasi tenisiści stołowi w 1 dniu eliminacji Mistrzostw Europy w Budapeszcie. Po 2 zwycięstwa odnieśli Natalia Bajor, Klaudia Kusińska, Tomasz Lewandowski i Patryk Zatówka. Natalia Bajor pokonała Dunkę Stefanie Christensen 4:1 i Rosjankę Marię Malaninę 4:1, a Klaudia Kusińska wygrała z Norweżką Ilką Doval 4:1 i Białorusinką Aliną Arlouskayą 4:0. W męskim turnieju Mistrz Polski Tomasz Lewandowski pokonał rozstawionego z nr 1 w swojej grupie Rumuna Hunora Szocsa 4:2 i Fina Otto Tennilę 4:2.

W środę kolejne mecze eliminacyjne w singlu. Patryk Zatówka rozegra jeszcze 2 spotkania, a pozostali reprezentanci Polski po jednym.

Bezpośredni awans wywalczy 23 zwycięzców grup w zawodach mężczyzn. Natomiast 18 wylosowanych graczy z 2 miejsc wystąpi w barażu. W turnieju kobiet awans zdobędzie 19 triumfatorek grup. Poza tym wylosowanych zostanie 7 pingpongistek z 2 miejsc i one też wywalczą awans. Natomiast 12 pozostałych zawodniczek z 2 miejsce rozegra dodatkową rundę.