Niestety Jakub Dyjas nie zagra w dwóch finałach Mistrzostw Europy w Budapeszcie. W dzisiejszym półfinale singla przegrał z Emmanuelem Lebessonem z Francji 1:4 (-8, -5, 5, -6, -6). Polak w niedalekiej przeszłości bardzo dobrze radził sobie z leworęcznym przeciwnikami wygrywając z Japończykiem Koki Niwą czy Portugalczykiem Freitasem. Z Emmanuelem Lebessonem jeszcze nie grał.

W dwóch pierwszych setach Francuz zaczynał od wysokiego prowadzenia i utrzymywał je do końca, choć w pierwszym Polak mógł przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Zwiastunem lepszej gry był 3 set, wygrany do 5 przez Kubę. Potem znów Jakub Dyjas musiał gonić wynik. Francuz zasłużenie wygrał obydwa sety do 6.

O g. 16:30 Jakub Dyjas i Daniel Górak zagrają w finale debla. Ich rywale to Niemiec Patrick Franziska i Duńczyk Jonathan Groth. Polscy zawodnicy mają szansę powtórzyć sukces Wandżiego, który zdobył złoto ME 2013 z Chorwatem Tanem Rui Wu.