Jakub Dyjas i Daniel Górak w finale Mistrzostw Europy w Budapeszcie! W półfinale debla wygrali z Tiago Apolonią i Joao Geraldo z Portugalii 4:2. Polacy wygrali 2 pierwsze sety, ale rywale doprowadzili do remisu. W 5 i 6 secie znów lepsi byli reprezentanci Polski, którzy jutro o złoto zagrają z niemiecko-duńską parą Patrick Franziska/Jonathan Groth.

Joao Geraldo to kolega klubowy Kuby Dyjasa z TTF Liebherr Ochsenhausen.

W 2002 roku Wicemistrzami Europy deblu zostali Lucjan Błaszczyk i obecny trener reprezentacji Tomasz Krzeszewski. 11 lat później jeszcze lepiej spisał się Wang Zeng Yi, który zdobył złoto z Chorwatem Tanem Rui Wu. W deblu srebro ME wywalczyli też Andrzej Grubba z Lucjanem Błaszczykiem w 1996 roku i Lucjan Błaszczyk z Tanem Rui Wu w 2007 roku.

Jakub Dyjas ma szansę jeszcze na medal w singlu. Dziś wieczorem w ćwierćfinale zagra z Ukraińcem Lei Kou, którego już raz w tym sezonie pokonał w meczu niemieckiej Bundesligi.

Wynik 1/2 finału debla

Jakub Dyjas/Daniel Górak – Tiago Apolonia/Joao Geraldo (Portugalia) 4:2 (9, 10, -9, -7, 6, 9)