Polski Związek Tenisa Stołowego Polski Związek Tenisa Stołowego
Partnerzy:
Energa
Poczta Polska
TIBHAR
Ministerstwo Sportu i Turystyki

ME U-21 w Mińsku: 2 medale Natalii Bajor, na podium też Zatówka i Badowski

Świetnie spisują się nasi reprezentanci w odbywających się w Mińsku Młodzieżowych Mistrzostwach Europy U-21. Natalia Bajor awansowała do półfinału w singlu i deblu, a zapewniony medal mają także Patryk Zatówka i Marek Badowski w grze podwójnej.
fot. ITTF World
10.03.2018
PZTS
Źródło: Artykuł PZTS
Świetnie spisują się nasi reprezentanci w odbywających się w Mińsku Młodzieżowych Mistrzostwach Europy U-21. Natalia Bajor awansowała do półfinału w singlu i deblu, a zapewniony medal mają także Patryk Zatówka i Marek Badowski w grze podwójnej.


W ćwierćfinałach Natalia Bajor wygrała z Turczynką Ozge Yilmaz 4:2, a niestety nie powiodło się Annie Węgrzyn, która przegrała z Anastasią Kolish 3:4. Ze stanu 0:3 Polka wyrównała na 3:3, ale w 7 secie lepsza była Rosjanka.
 
W strefie medalowej są Mistrzyni Polski Seniorek i 3 Rosjanki. Natalia Bajor zagra z Valerią Shcherbatykh, a Anastasia Kolish z Mariią Tailakovą.
 
W deblu Natalia Bajor i Ukrainka Solomiya Brateyko pokonały chorwacki duet Dorina Srebrnjak/Andrea Pavlović 3:0. Krążek mają pewny też Patryk Zatówka i Marek Badowski, którzy wygrali z Węgrem Bence Majorosem i Duńczykiem Andersem Lindem 3:2.
 
Tomasz Kotowski i Słowak Samuel Kalużny zajęli miejsca 5-8, po porażce z turecką parą deblową Ibrahim Gunduz/Abdullah Yigenler 0:3.
 
Wyniki – 3 dzień
 
1/8 finału
Anna Węgrzyn – Marketa Sevcikova (Czechy) 4:2 (-10,6,-6,5,7,6)
Natalia Bajor – Andreea Dragoman (Rumunia) 4:1 (6,-11,11,4,9)
Patryk Zatówka – Ioannis Sgouropoulos (Grecja) 0:4 (-13,-10,-9,-6)
Marek Badowski – Darko Jorgić (Słowenia) 1:4 (7,-6,-7,-6,-6)
 
Natalia Bajor/Solomiya Brateyko (Polska/Ukraina) – Valeria Shcherbatykh/Elena Zaharia (Rosja/Rumunia) 3:0 (11,8,4)
Patryk Zatówka/Marek Badowski (Polska) – Nils Hohmeier/Tobias Hippler (Niemcy) 3:0 (8,4,4)
Tomasz Kotowski/Samuel Kalużny (Polska/Słowacja) – Adam Brat/Tibor Spanik (Słowacja) 3:2 (9,-9,-6,7,9)
 
Ćwierćfinał
Anna Węgrzyn – Anastasia Kolish (Rosja) 3:4 (-9,-5,-10,4,8,6,-8)
Natalia Bajor – Ozge Yilmaz (Turcja) 4:2 (6,7,7,-14,-12,7)
 
Natalia Bajor/Solomiya Brateyko (Polska/Ukraina) – Dorina Srebrnjak/Andrea Pavlović (Chorwacja) 3:0 (12,4,9)
Patryk Zatówka/Marek Badowski (Polska) – Bence Majoros/Anders Lind (Wegry/Dania) 3:2 (-11,3,-6,7,7)
Tomasz Kotowski/Samuel Kalużny (Polska/Słowacja) –Ibrahim Gunduz/Abdullah Yigenler (Turcja) 0:3 (-7,-7,-6)
 
Niedziela – półfinały
 
Natalia Bajor – Valeria Shcherbatykh (Rosja)
 
Natalia Bajor/Solomiya Brateyko (Polska/Ukraina) – Adina Diaconu/Andreea Dragoman (Rumunia)
Patryk Zatówka/Marek Badowski (Polska) – Tomas Polansky/Dennis Klein (Czechy/Niemcy)