KTS Enea Siarka Tarnobrzeg po wspaniałym meczu wygrał w Zagrzebiu z Dr. Časl 3:2 w 1 meczu półfinału Ligi Mistrzyń. Mistrzynie Polski mają dużą szansę na 3 z rzędu występ w finale. Rewanż 7 kwietnia o g. 18:00 w Tarnobrzegu.

To był znakomity występ tarnobrzeskiego klubu. Przy stanie 0:1, Rumunka Elizabeta Samara pokonała Holenderką Jie Lie, a w kolejnym pojedynku Niemka Ying Han przerwała serię zwycięstw Portugalki Yu Fu i Enea Siarka objęła prowadzenie 2:1. Dziś wieczorem nie do zatrzymania była jednak Chinka Xintong Zhou, która wygrała z Li Qian i Elizabetą Samarą.
W decydującej 5 grze rywalizowały Li Qian i Jie Lie, a więc koleżanki, zawodniczki, które wspólnie zdobywały brązowe medale Mistrzostw Świata i Europy w deblu. Tym razem były po przeciwnych stronach siatki, ale widowisko było niesamowite. Po znakomitym meczu Li Qian wygrała 3:2, a dzięki temu zwycięstwu „Małej” drużyna z Tarnobrzega wraca z Chorwacji do domu z wynikiem 3:2! O takim rezultacie zapewne marzyli kibice, zawodniczki i trener Zbigniew Nęcek.
– To będzie finał przed finałem. To są zdecydowanie najsilniejsze drużyny w Europie w tym momencie, a powiedziałbym, że nawet na świecie. Dlatego nikt nie może przewidzieć zwycięzcy. Po obu stronach zobaczymy zawodniczki światowej klasy – mówił przed meczem prezydent i właściciel Mistrza Chorwacji Martin-Tino Časl.
Tarnobrzeżanki w piątkowy wieczór przerwały serię 77 wygranych drużyny z Zagrzebia. Jeśli zespół KTS Enea Siarka wygra także w swojej hali, znów powalczy o końcowy triumf w Champions League. Ale już wtedy w roli wielkiego faworyta.