Tenisiści stołowi Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki wygrali z FC Saarbruecken 3:0 w meczu drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Inny z polskich zespołów występujących w europejskich rozgrywkach, Dekorglass Działdowo uległ UMMC Jekaterynburg 0:3.

Obie nasze drużyny rozegrały piątkowe mecze LM przed własną publicznością, nie mając tym razem w swoich składach żadnego zawodnika z Azji.
Punkty dla Dartomu Bogorii w spotkaniu z niemieckim FC Saarbruecken (grupa C) zdobyli: Panagiotis Gionis, Pavel Sirucek oraz Marek Badowski, który w pięciu setach pokonał brązowego medalistę ostatnich ME w singlu Patricka Franziskę.
Występujący w grupie B Dekorglass Działdowo przegrał natomiast z rosyjskim UMMC Jekaterynburg 0:3. Ekipie gospodarzy udało się „urwać” rywalom tylko jednego seta w całym spotkaniu.
Po dwóch kolejkach fazy grupowej zespół z Mazowsza ma na koncie dwa zwycięstwa i jest liderem swojej grupy. Działdowianie zaliczyli dotychczas jedno zwycięstwo i jedną porażkę. W rywalizacji pingpongistów grupy są czterodrużynowe. Po dwie najlepsze drużyny z każdej z czterech grup awansują do ćwierćfinałów.
W następnej kolejce polskie zespoły zagrają wyjazdowe mecze we Francji; Dekorglass z klubem Daniela Góraka, Stella Sport La Romagne (25 października), a Dartom Bogoria z Vaillante Sports Angers (26 października).

Dekorglass Działdowo - UMMC Jekaterynburg 0:3
Wang Yang - Aleksander Szybajew 1:3 Paweł Fertikowski - Jonathan Groth 0:3 Jiri Vrablik - Andrej Gacina 0:3
Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki - FC Saarbruecken 3:0
Panagiotis Gionis - Darko Jorgic 3:1 Marek Badowski - Patrick Franziska 3:2 Pavel Sirucek - Liao Chen Ting 3:1