Niedzielne finały World Tour Polish Open zakończyły się zwycięstwami repezentantów Japonii. Zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn, na najwyższym stopniu podium stanęli zawodnicy Kraju Kwitnącej Wiśni. W turnieju pań, Miu Hirano pokonała 4:0 reprezentantkę Singapuru Yu Mengyu. Wynik wydaje się być wysoki, natomiast pierwsze trzy sety kończyły się zwycięstwami Japonki na przewagi (12:10, 11:9, 12:10). Ostatnia partia to już zdecydowane prowadzenie Hirano i wygrana 11:7.

Turniej mężczyzn należał do Juna Mizutaniego. W decydującym pojedynku reprezentant Japonii zwyciężył Dimitrija Ovtcharova z Niemiec 4:2. Po pierwszym secie wygranym przez Niemca, kolejne trzy należały do Japończyka. Ovtcharov zdołał jeszcze zbliżyć się do rywala, wygrywając piątego seta 11:9, ale to nie wystarczyło, aby doprowadzić do decydującej siódmej partii. Ostatecznie Jun Mizutani wygrał finałowy pojedynek 4:2.

Dimitrij Ovtcharov (GER) – Jun Mizutani (JPN) 2:4 (11:7, 9:11, 5:11, 4:11, 11:9, 6:11)