Nie udało się Natalii Partyce awansować do półfinału prestiżowych zawodów ITTF World Tour Platinum Qatar Open w Doha. W ćwierćfinale uległa Niemce Shan Xiaona 0:4 (-12, -7, -5, -8), z którą wcześniej przegrała też Li Qian. – Natalia już kiedyś była w 8 w Katarze, ale w tym roku jest najsilniejsza obsada z możliwych. Nasza zawodniczka grała tutaj kosmicznie, inteligentnie, była mega sprytna przy stole – mówił trener reprezentacji Polski Michał Dziubański.

Shan była faworytką tego spotkania i wygrała w 4 setach. W tamtym sezonie 2 razy pokonała Natalię Partykę w meczach finałowych Ligi Mistrzyń (Berlin – Tarnobrzeg). W pierwszym spotkaniu KTS SPAR Zamek Tarnobrzeg (obecnie Siarka-ZOT) przegrał 2:3, a Natalia Partyka właśnie 2:3 uległa tej niemieckiej rywalce.

W Berlinie Niemki wygrały 3:0, a Polsce nie udało się zdobyć seta w pojedynku z Shan Xiaona. Dwa sety Natalia Partyka przegrała na przewagi.

W przyszłym tygodniu polscy kibice obejrzą w akcji Natalię Partykę podczas 85. IMP w Częstochowie (3-5 marca). W Doha pokonała kilka znakomitych rywalek, na czele z zajmującą 10 miejsce na świecie Chinką Wu Yang.