Po dzisiejszym zwycięstwie z Hiszpanem Alvaro Roblesem 4:3, w piątkowym meczu 2 rundy ITTF World Tour Hungarian Open Jakub Dyjas zagra ze słynnym Białorusinem Vladimirem Samsonovem. Polski zawodnik z hiszpańskim rywalem prowadził 3:1, później Alvaro Robles doprowadził do remisu, ale 7 set należał do Kuby Dyjasa. Vladimir Samsonov grał z Francuzem Quentinem Robinot i przegrał z nim tylko 1 seta. Jutrzejszy mecz Kuby Dyjasa z legendarnym 40-letnim Białorusinem rozpocznie się o g. 16:30.

Inna znakomita białoruska tenisistka stołowa Viktoria Pavlovich była dziś przeciwniczką Klaudii Kusińskiej. Polka przegrała 0:4, a najbardziej wyrównany był 1 set zakończony na przewagi. Odpadła też Magdalena Sikorska po porażce z reprezentantką Monako Yang Xiaoxin 1:4.

W 1/8 finału debla Jakub Dyjas i Portugalczyk Joao Geraldo przegrali z Belgami Robinem Devosem i Cedricem Nuytinckiem 2:3. Do ćwierćfinału nie udało się awansować też Natalii Bajor grającej razem z Białorusinką Darią Trigolos. Wcześniej w eliminacjach odpadły Klaudia Kusińska i Białorusinka Katsiaryna Baravok oraz Magdalena Sikorska i Słowenka Alex Galić.

Wyniki

1 runda singla
Jakub Dyjas (Polska) – Alvaro Robles (Hiszpania) 4:3 (5, -9, 6, 9, -4, -6, 8)
Magdalena Sikorska (Polska) – Yang Xiaoxin (Monako) 1:4 (-10, -5, -5, 8, -5)
Klaudia Kusińska (Polska) – Viktoria Pavlovich (Białoruś) 0:4 (-11, -7, -7, -9)

1 runda debla
Natalia Bajor/Daria Trigolos (Polska/Białoruś) – Matilda Ekholm/Georgina Pota (Szwecja/Węgry) 0:3 (-9, -8, -4)
Jakub Dyjas/Joao Geraldo (Polska/Portugalia) – Robin Devos/Cedric Nuytinck (Belgia) 2:3 (-3, 7, -6, 9, -4)