Urodzone w 2001 roku Anna i Katarzyna Węgrzyn świetnie sobie poradziły ze starszymi rywalkami w eliminacjach gry pojedynczej turnieju ITTF Premium Junior Circuit Polish Open w Cetniewie. Mimo że bliźniaczki są kadetkami w środę łatwo wygrały wszystkie mecze w rundzie grupowej. Obie podopieczne trenera Leszka Kawy pokonały po 3 rywalki – Anna bez straty seta wygrała z Rumunką Andreeą Hudusan, Litwinką Vanesą Razinskyte i Włoszką Sofią Mescieri, a jej siostra pokonała po 3-0 Czeszkę Katerinę Cechovą i Litwinką Emiliją Riliskyte. Z kolei Fince Sofie Eriksson udało się urwać jej 1 seta.

Po dwa zwycięstwa w dzisiejszych meczach miało na koncie pięć polskich juniorek (do tego po jednej porażce) – Julia Ślązak, Maja Miklaszewska, Karolina Tokarczyk, Agata Uchnast i Karolina Lalak.

Sandra Kozioł, Agnieszka Pietrzak, Anna Wereszczaka, Gabriela Dyszkiewicz, Agata Szczuka oraz Katarzyna Hennig zanotowały bilans 1-2.

Agata Zakrzewska poniosła 2 porażki, a Agata Paszek musiała uznać wyższość 3 rywalek.

W eliminacjach juniorów niepokonani byli Sławomir Dosz, Marco Golla i Artur Grela, zaś Tomasz Kotowski jest wśród rozstawionych.

Odnośniki zewnętrzne

1. 2016 Polish Junior & Cadet Open – ITTF Premium Junior Circuit – program i wyniki gier
2. 2016 Polish Junior & Cadet Open – ITTF Premium Junior Circuit – transmisja internetowa
3. 2016 Polish Junior & Cadet Open – ITTF Premium Junior Circuit – galeria zdjęć (dzień 1.)