Trwa koncertowa gra Natalii Bajor i Rumunki Adiny Diaconu w turnieju ITTF Polish Junior & Cadet Open, rozgrywanym we Władysławowie. W czwartek o g. 18:00 zagrają w wielkim finale z rodaczkami Adiny Diaconu – Andreeą Clapą i Dianą Lupu. W półfinale Natalia Bajor i Adina Diaconu pokonały parę z Korei Płd. Choi Yelin i Park Seri 3-2, chociaż przegrywały już 1-2. Czwartego seta wygrały 13-11, a piątego 11-9.

– Przegrywałyśmy już 1-2 i 3-7 w czwartym secie, ale potem zdobyłyśmy siedem punktów z rzędu i zrobiło się 10-7 dla nas. Końcówka bardzo zacięta, ale dla nas – cieszyły się Natalia Bajor (KU AZS UE Wrocław).

Polskiej zawodniczce udało się ponadto zrewanżować Choi Yelin za porażkę w 2 rundzie singla.

– Myślę, że zagrałam troszkę lepiej na obronę niż w pierwszym meczu singlowym. Ale debel to też inna gra – mówiła Natalia Bajor.

W grze pojedynczej od zwycięstwa do zwycięstwa kroczy Mistrz Polski w barwach ASTS Olimpii-Unii Grudziądz Patryk Zatówka. W 1/8 finału wygrał z Japończykiem Yukiyą Uda 4-1. O półfinał zagra z Koreańczykiem Lee Jangmok, który dziś wyeliminował m.in. Kamila Nalepę (ZKS Palmiarnia Zielona Góra).