Polski Związek Tenisa Stołowego Polski Związek Tenisa Stołowego
Partnerzy:
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Polskie Sieci Elektroenergetyczne
TIBHAR

Ekstraklasa Kobiet: w piątek wicelider spotka się z liderem

Kończy się 1 runda rozgrywek Ekstraklasy kobiet. Jutro wicelider BEBETTO AZS AJD Częstochowa zagra z obrońcą tytułu i liderem KTS SIARKA-ZOT Tarnobrzeg. Początek meczu o g. 18:00.
fot. ITTF World
07.12.2017
PZTS
Źródło:
Kończy się 1 runda rozgrywek Ekstraklasy kobiet. Jutro wicelider BEBETTO AZS AJD Częstochowa zagra z obrońcą tytułu i liderem KTS SIARKA-ZOT Tarnobrzeg. Początek meczu o g. 18:00.


Siarka wygrała wszystkie dotychczasowe 8 spotkań, a najlepszy bilans gier w tym zespole mają Kinga Stefańska 8-0 i Li Qian 7-0, a następnie Białorusinka Viktoria Pavlovich 4-0 i Rumunka Elizabeta Samara 3-0. Serbka Andrea Todorović wygrała 2 gry, a jedną przegrała z Katarzyną Nowocin. W tym sezonie w polskiej lidze nie wystąpiła jeszcze Niemka Han Ying.  

W tabeli Siarka ma 2 punkty przewagi nad jutrzejszymi rywalkami. Częstochowianki odniosły 7 zwycięstw, a przegrały tylko z trzecim w tabeli KU AZS UE Wrocław, który też ma 14 pkt, ale zakończył już granie w tej rundzie. W składzie BEBETTO AZS AJD grają 3 zawodniczki - Brazylijka Gui Lin 10-2, Roksana Załomska 7-3 i Daria Łuczakowska 5-3.  

Ostatni mecz 1 rundy rozegrany zostanie w sobotę - o g. 16:00 zajmujący 5 miejsce POLMLEK Lidzbark Warmiński spotka się z beniaminkiem SCKiS HALS WADWICZ Warszawa, który jest 9. Stołeczna drużyna ma 2 pkt za zwycięstwo z ostatnim ATS Białystok.  

Jeśli Pomlek wygra ten mecz, to zrówna się w liczbie punktów z czwartym SKTS Sochaczew.  

W rankingu indywidualnym prowadzi mająca norweski paszport Ma Wenting (POLMLEK Lidzbark Warmiński) 12-2 przed Natalią Bajor (KU AZS UE Wrocław) 11-4 i wspomnianą Gui Lin (BEBETTO AZS AJD Częstochowa) 10-2. Po 9 zwycięstw, odpowiednio 5 i 6 porażek, mają Katarzyna Grzybowska-Franc (SKTS Sochaczew) i Magdalena Sikorska (KTS OPTIMA Lublin).

Transmisja internetowa