Drugie, bardzo znaczące, ligowe zwycięstwo odniosły w weekend tenisistki stołowe drużyny KS Bronowianka Kraków. Podopieczne trenera Xu Kaia we własnej hali pokonały w stosunku 3:0 nie byle kogo, bo wicemistrzynie Polski z zespołu GLKS Wanzl Scania Nadarzyn. Jak czytamy na oficjalnej stronie internetowej krakowskiej ekipy, bronowianka.pl, był to jeden z jej najlepszych występów w ostatnich latach. Do zwycięstwa Bronowiankę prowadziły znakomite indywidualne występy Zhao Xia, Marty Smętek oraz Aleksandry Falarz.

W ostatnich latach to GLKS był górą w pojedynkach z Bronowianką – choćby w ubiegłym sezonie, gdzie zespoły te mierzyły się czterokrotnie (dwa razy w sezonie zasadniczym i dwa razy w półfinale play-off) i Nadarzyn wygrał wszystkie mecze.

Mecz udanie rozpoczęła Zhao Xia, w pięciu setach będąc lepszą od Klaudii Kusińskiej. Bronowicka Chinka na tyle zaskoczyła rywalkę taktyką w pierwszym i drugim secie, że prowadziła po nich 2:0. Nadarzynianka podniosła się w kolejnych partiach i wyrównała na 2:2. W decydującej odsłonie Zhao Xia prowadziła już 6:2 i wydawało się, że ma grę pod kontrolę, ale to nie był koniec emocji, bo Kusińska wyrównała na 6:6. Końcówka znów była popisem mądrze grającej Chinki.

Drogę do zwycięstwa kontynuowała Marta Smętek, która sprawiła sporą niespodziankę w starciu z najlepszą polską defensorką, Antoniną Szymańską. Reprezentantka gospodyń umiejętnie rozprowadzała rywalkę po stole precyzyjnym przebiciem, by punktować z forhendowych ataków. Prowadziła 2:0, a po jednym straconym secie, nie straciła przebojowości i zdecydowanie pokonała rywalkę w czwartej partii, w całym meczu triumfując w stosunku 3:1.

Do poziomu gry starszych koleżanek dopasowała się najmłodsza w drużynie, Aleksandra Falarz. Bronowicka obrończyni rozegrała ze Słowaczką Evą Jurkovą jeden z najlepszych meczów w karierze. Prezentowała zróżnicowaną grą w obronie, kilka razy zaskakując rywalkę skutecznym atakiem. Popisowe trzy sety były nie tylko na wagę indywidualnej wygranej, ale też końcowego zwycięstwa całego zespołu.

Relacje zarówno z meczu KS Bronowianka Kraków – GLKS Wanzl Scania Nadarzyn, jak i czterech innych, rozegranych w weekend pojedynków ligowych, zobaczyć będzie można we wtorkowym magazynie Telewizji Polskiej S.A. „Ekstraklasa Kobiet”. Zapraszamy do zapoznania się z planem emisji materiału w poszczególnych ośrodkach telewizyjnych oraz za pośrednictwem aplikacji internetowej TVP Stream.