Polski Związek Tenisa Stołowego Polski Związek Tenisa Stołowego
Partnerzy:
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Polskie Sieci Elektroenergetyczne
TIBHAR
Energa

Dyjas: Z Monteiro o najwyższe cele w deblu

Przed dwoma laty Jakub Dyjas w duecie z Danielem Górakiem zdobył wicemistrzostwo Europy. "W Alicante o najwyższe cele zagram z Joao Monteiro, który był już mistrzem kontynentu w deblu" - powiedział 22-letni Dyjas.
fot. ITTF World
12.09.2018
Jakub Bagiński
Źródło: PAP
Przed dwoma laty Jakub Dyjas w duecie z Danielem Górakiem zdobył wicemistrzostwo Europy. "W Alicante o najwyższe cele zagram z Joao Monteiro, który był już mistrzem kontynentu w deblu" - powiedział 22-letni Dyjas.


W 2016 roku w Budapeszcie Dyjas wywalczył dwa medale ME - srebro w grze podwójnej z Górakiem oraz brązowy w singlu.
 
- Portugalczycy odezwali się z pytaniem, czy zagrałbym w parze z Joao Monteiro podczas rozpoczynających się za tydzień mistrzostw Europy. Można powiedzieć, że dogadaliśmy się w ostatnim momencie. To były mistrz Europy w tej konkurencji i świetny zawodnik, dlatego warto spróbować razem powalczyć w Alicante. Jeśli zagramy obaj na dobrym poziomie, to jesteśmy w stanie rywalizować o najwyższe cele - stwierdził Dyjas.
 
Monteiro triumfował w ME w grze podwójnej w 2015 roku, a jego partnerem był Stefan Fegerl. Od tego sezonu Austriak jest kolegą klubowym Dyjasa w niemieckim TTF Liebherr Ochsenhausen.

- Fegerl nie będzie występował w deblu w zbliżających się ME - dodał Polak.
 
W poniedziałek biało-czerwoni rozpoczęli zgrupowanie w chorwackiej miejscowości Opatija. Oprócz mistrza kraju, w zespole trenera Tomasza Krzeszewskiego są 21-latkowie Marek Badowski i Patryk Zatówka oraz 20-letni Tomasz Kotowski.
 
- Chciałbym nad Adriatykiem potrenować więcej elementów taktycznych, a każdy medal mistrzostw Starego Kontynentu będzie cieszył. Zdrowie dopisuje i czuję się dobrze przygotowany fizycznie. Sportowo też jest nieźle, powiedziałbym, że gram solidnie, bowiem sezon Bundesligi zacząłem od trzech kolejnych zwycięstw. Zdecydowanie najbardziej ucieszyła mnie wygrana ze Słoweńcem Bojanem Tokicem. To zawodnik, z którym nie przepadam grać, ponieważ ma ciężki styl - dodał Dyjas.
 
Polskie zawodniczki, pod okiem nowego selekcjonera Zbigniewa Nęcka, trenują w Gdańsku. W składzie są Li Qian, Natalia Partyka, Katarzyna Grzybowska-Franc i Natalia Bajor.
 
W grze podwójnej w ME Li Qian zagra z Holenderką Li Jie, Partyka z Grzybowską-Franc, Bajor z Serbką Andreą Todorovic, Dyjas z Monteiro, Badowski z Zatówką, a Kotowski z Białorusinem Glebem Szamrukiem. W mikście wystąpią Dyjas/Partyka i Badowski/Bajor.